New York Knicks dołączają do wyścigu o Drummonda

New York Knicks dołączają do wyścigu o Drummonda

Odkąd Detroit Pistons postanowili szukać wymiany dla Andre Drummonda, nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Do grona chętnych do przejęcia centra dołączył właśnie kolejny zespół.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Swoje zainteresowanie Drummondem wyrazili New York Knicks. Środkowy urodził się w Mount Vernon w stanie Nowy Jork i w młodości był wielkim fanem NYK. W Nowym Jorku wierzą, że ten fakt przekonałby Dre do związania się z drużyną na dłużej. Najpierw jednak trzeba przekonać włodarzy Pistons.

W Detroit podobno oczekują za swojego lidera dosyć standardowej paczki – co najmniej jeden wybór w pierwszej rundzie draftu lub (a najlepiej razem z pickiem) młodych i utalentowanych zawodników. Knicks bez problemu mogą spełnić te wymagania. W Nowym Jorku posiadają bowiem 7 picków w drafcie w ciągu następnych dwóch lat, w tym 3 z nich są w pierwszej rundzie. Jednakże zarząd Nowojorczyków nie ma najmniejszej ochoty pozbywać się któregokolwiek ze swoich wyborów.

To mocno utrudnia rozmowy pomiędzy klubami, tym bardziej, że w Detroit nie zamierzają przejmować żadnych wieloletnich kontraktów, które ograniczyłyby ich elastyczność finansową. Na korzyść Knicks przemawia jednak obecność zawodnika mocno pożądanego w Michigan, czyli Dennisa Smitha Jr. Władze Pistons już niejednokrotnie pytały o rozgrywającego i włączenie go do wymiany, z pewnością zwiększy szanse powodzenia.

Główne pytanie jednak brzmi po co? W Nowym Jorku już tego lata podpisali całkiem pokaźną grupę zawodników podkoszowych. Żaden z nich nie jest klasy Drummonda, lecz jeszcze do niedawna wydawało się, że Knicks znaleźli środkowego w którego chcą, słusznie zresztą, inwestować. Tym centrem jest Mitchell Robinson. Czy warto porzucać 21-latka, o dużym defensywnym potencjale, który w 22 minuty na  mecz notuje średnio 10 pkt, 7 zb i 2 blk na skuteczności 70% z gry, na korzyść Drummonda, który może latem odejść? W Nowym Jorku widocznie ma to sens.

Andre tymczasem nie zważa na plotki i kontynuuje swoją bardzo dobrą postawę w tym sezonie:

Źródło: Youtube.com/Z. Highlights