Dłuższa przerwa Joela Embiida

Dłuższa przerwa Joela Embiida

Złe wieści dla fanów Philadelphii 76ers. Uraz palca Joela Embiida okazał się poważniejszy, niż początkowo przypuszczano, przez co środkowy będzie poza grą przez dłuższy czas.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Jak podali przedstawiciele Philadelphii, Joel Embiid zerwał więzadło poboczne w śródręczu lewej dłoni. Z tego powodu dzisiejszego ranka center zmuszony był poddać się operacji. Nie wiadomo na ten moment, jak długa będzie przerwa JoJo. Sixers wykluczyli swojego centra z gry na czas nieokreślony, a sam zawodnik ma zostać poddany ponownej ocenie za około 2 tygodnie.

Do urazu doszło w niedawnym starciu przeciwko OKC. I chociaż kontuzja od początku wyglądała bardzo nieprzyjemnie, to wydawało się, że to nic poważniejszego. Środkowy bowiem zdołał wrócić na parkiet w tym samym meczu, notując ostatecznie 18 pkt 9 zb i 8 ast.

https://www.youtube.com/watch?v=n3Ii1cDaUgc

Źródło: Youtube.com/Highlight Central

Jednakże po meczu Embiid przyznał, że zrobił to tylko, żeby pomóc drużynie przerwać serię 4 porażek, a ból mocno ograniczył jego możliwości:

„Było naprawdę kiepsko. Tak właściwie to mogłem grać tylko jedną ręką. Jednak jako lider, chciałem dać przykład chłopakom, że chcę wygrywać za wszelką cenę, nawet pomimo bólu.”

Heroiczna postawa Joela przyniosła oczekiwany skutek w postaci zwycięstwa. Teraz jednak ktoś inny będzie musiał na dłużej wejść w buty lidera. Tym bardziej, że przerwa środkowego może potrwać naprawdę długo. Dopiero za 2 tygodnie dowiemy się ile dokładnie, lecz nie można wykluczyć powrotu dopiero po Meczu Gwiazd.

Jak sobie poradzą Szóstki bez swojego lidera? Pierwszy, jakże poważny sprawdzian przeciwko Celtics zdali znakomicie. Szybsza gra, odświeżony Al Horford i znakomita dyspozycja Josha Richardsona pozwoliły już po raz trzeci w tym sezonie pokonać starych rywali z Bostonu:

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights