NBA News: Zmiany w Denver – transfer, odejście ważnego obrońcy

NBA News: Zmiany w Denver – transfer, odejście ważnego obrońcy

NBA News: Zmiany w Denver – transfer, odejście ważnego obrońcy
Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images)

Jest to ruch, którego wszyscy się spodziewali, ale który mimo wszystko stawia Denver Nuggets w trudnej sytuacji. Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Kentavious Caldwell-Pope rezygnuje z wartej 15,4 miliona dolarów opcji na przyszły sezon i wchodzi na rynek wolnych agentów.

Denver tracą już kolejnego bardzo ważnego dla ich defensywy zadaniowca. Rok temu w bardzo podobnych okolicznościach odszedł od nich Bruce Brown – gracz, którego wkład w zdobyte w 2023 roku mistrzostwo NBA był znaczący. Odchodzący teraz KCP sprawia, że ławka Nuggets – zwłaszcza na pozycjach 2-3 – robi się bardzo krótka.

Rezygnacja przez 31-letniego obrońcę z takiej opcji sugeruje, że liczy on na większe pieniądze na rynku. Pieniądze, które ciężko będzie Nuggets zaoferować… Choć wygląda na to, że spróbują.

To nie koniec skracania ławki Nuggets. Zespół dokonał także transferu, oddając swoją zapasową jedynkę, doświadczonego Reggie Jacksona. Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Nuggets wysyłają Jacksona do Charlotte Hornets razem z trzema drugorundowymi pickami. W zamian otrzymają… Również trzy drugorundowe picki, oraz rekompensatę w gotówce.

Nuggets pozbywają się w ten sposób 5 milionów dolarów kontraktu Jacksona, pozostając poniżej progu podatku od luksusu – około 19 milionów powyżej drugiego progu. Najprawdopodobniej wykorzystają tę przestrzeń właśnie po to, aby zaofreować KCP nowy kontrakt. Pytanie, czy ten nie znajdzie lepszej oferty od innego klubu. Jeśli tak, trener Mike Malone będzie miał spory ból głowy.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.