Szokujący transfer! Czarni biorą gwiazdę PGE Spójni!

Szokujący transfer! Czarni biorą gwiazdę PGE Spójni!

Szokujący transfer! Czarni biorą gwiazdę PGE Spójni!
Alex Stein / foto: Andrzej Romański / PLK

Wow! Tego nikt się nie spodziewał. PGE Spójnia Stargard rozmawiała na temat nowego kontraktu z Alexem Steinem, ale ostatecznie Amerykanin, który zrobił furorę w drugiej części sezonu, podpisał umowę… z innym polskim klubem. Serwis „Z Krainy NBA” ustalił, że chodzi o Czarnych Słupsk!

Jeszcze w minionym tygodniu informowaliśmy o tym, że agent Alexa Steina prowadzi rozmowy z PGE Spójnią Stargard na temat nowego kontraktu. W pewnym momencie wydawało się, że strony dojdą do porozumienia, zwłaszcza że klub deklaruje chęć gry w FIBA Europe Cup. Z obozu PGE Spójni dochodziły nawet sygnały, że zawodnik zostanie w zespole, jeśli klub otrzyma informację ze strony FIBA na temat występów w fazie grupowej tych rozgrywek.

Nic z tego! Alex Stein nie porozumiał się w sprawie warunków nowego kontraktu (oferta nie była na satysfakcjonującym poziomie pod względem finansowym) i w kolejnym sezonie na pewno nie będzie zawodnikiem PGE Spójni Stargard. Ale… nadal będziemy go oglądali na parkietach ORLEN Basket Ligi. Amerykanin w sezonie 2024/2025 założy koszulkę Czarnych Słupsk!

Spróbowaliśmy dopytać prezesa Czarnych Słupsk o ten transfer, ale ten unikał jednoznacznej odpowiedzi. „W niedługim czasie wszystko powinno być jasne” – powiedział jedynie.

Mantas Cesnauskis buduje ciekawą drużynę / foto: Andrzej Romański PLK

To świetny ruch słupskiego klubu, który po nieudanym sezonie 2023/2024, chce wrócić do walki o jak najwyższe lokaty w ORLEN Basket Lidze. Słyszymy o dużych ruchach transferowych tego klubu. Pozyskanie Alexa Steina jest z pewnością tego potwierdzeniem (Czarni zaoferowali mu znacznie wyższy kontrakt niż szefowie PGE Spójni). Amerykanin zrobił wielką furorę w drugiej części sezonu w minionych rozgrywkach. Był jednym z najlepszych transferów przeprowadzonych w trakcie sezonu.

Alex Stein wystąpił w 24 meczach PGE Spójni, w których notował średnio 12.8 punktu i 2.9 asyst. W play-off 9 z 10 spotkań kończył z podwójną zdobyczą punktową. W ostatnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław zdobył 23 punkty. To gracz bardzo inteligentny, który łączy kreowanie i organizację gry ze zdobywaniem punktów. Jego firmowym zagraniem jest rzut z półdystansu. Wydaje się, że Czarni będą mieli ogromny pożytek z jego gry.

Słupszczanie z minionego składu pozostawią jedynie Mateusza Dziembę, Szymona Tomczaka i Nikodema Klocka. Żaden z obcokrajowców nie znajdzie miejsca w drużynie na kolejne rozgrywki. Lada moment ogłoszenie kolejnych transferów. Słyszymy, że warto czekać, bo będą to mocne ruchy!