Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Zawodnik Hornets otwarcie prosi o transfer… Nie rozegrał tego zbyt mądrze

NBA News: Zawodnik Hornets otwarcie prosi o transfer… Nie rozegrał tego zbyt mądrze

NBA News: Zawodnik Hornets otwarcie prosi o transfer… Nie rozegrał tego zbyt mądrze
Photo by Eakin Howard/Getty Images

Sytuacja jest dość dziwaczna, ale spróbuję ją przedstawić krok po kroku. Wczoraj na swoim profilu na portalu Twitter Kai Jones, zawodnik Charlotte Hornets, otwarcie przyznał, że poprosił klub o transfer:

„Oficjalnie poprosiłem o bycie wytransferowanym z Charlotte Hornets.”

– Kai Jones

Taki obrót spraw jest następstwem całego ciągu dziwnych publikacji Kai Jonesa, który w trakcie tegorocznego offseason publikował – czy to na Twitterze, czy na Instagramie – treści niepoważne, uderzające w kolegów z zespołu, a często mocno sugerujące, że jest on pod wpływem niedozwolonych substancji. Charlotte Hornets już jakiś czas temu – czy to pod wpływem dziwnych zachowań Kai Jonesa w internecie, czy innych wydarzeń za kulisami – odsunęli zawodnika od składu, oficjalnie „z powodów personalnych”.

Kai Jones chyba nie przemyślał publikacji prośby transferowej w internecie (tak, jak chyba nieprzesadnie myślał nad jakimikolwiek postami zamieszczanymi w sieci). Ligowe przepisy stanowią bowiem, że za publiczne domaganie się transferu gracz może zapłacić karę nawet do 150 tysięcy dolarów.

Hornets zagrają w Playoffs? kurs: bukmacher:
TAK7.00 superbet logo GRAJ
NIE1.07 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 10.10.2023)

22-letni Kai Jones ma zarobić w tym sezonie 3 miliony dolarów na mocy wykorzystanej przez klub opcje. W swoich dwóch dotychczasowych sezonach w NBA rozegrał w sumie 67 spotkań, notując średnio 2,7 punktu, 2 zbiórki i 0,5 bloku na mecz.

Kilka przykładów niedorzecznej „działalności publicznej” Kai Jonesa:

Nie znam się na substancjach psychoaktywnych, ale brzmi to i wygląda dość 'narkotycznie’. Tu z kolei przykład dziwnego odnoszenia się do kolegi z zespołu. Internauta w komentarzu pod zdjęciem Jonesa zasugerował (dość nieelegancko), że Mark Williams wygryzie go z rotacji:

„Pokaż mi nagranie, na którym Mark wychodzi w lewą stronę i trafia. Gdziekolwiek stary, nawet w koledżu, pokaż mi jedną [taką akcję]”

Tu z kolei dość świeża wymiana komentarzy z zawodnikiem Phoenix Suns, Terrencem Rossem:

Ross: Wszystko z nim w porządku mentalnie?

Jones: Jestem najlepszy w historii, obczaj moje highlighty.

Ross: Czyli nie.