Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: DeRozan na dłużej w Bulls? Są nowe informacje

NBA News: DeRozan na dłużej w Bulls? Są nowe informacje

NBA News: DeRozan na dłużej w Bulls? Są nowe informacje
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Jamal Collier z ESPN donosi, że DeMar DeRozan i Chicago Bulls przeprowadzili wstępne rozmowy na temat przedłużenia kontraktu. Jeśli strony nie porozumieją się w sprawie warunków umowy, zawodnik latem 2024 roku zostanie wolnym agentem.

34-letni DeRozan wkracza właśnie w swój ostatni sezon kontraktu i ma zarobić 28,6 miliona dolarów. Bulls wyrazili zainteresowanie ponownym podpisaniem długoterminowego kontraktu z DeRozanem. Obie strony przeprowadziły wstępne rozmowy w sprawie przedłużenia współpracy.

Bulls zagrają w Playoffs? kurs: bukmacher:
TAK2.50 superbet logo GRAJ
NIE1.47 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 10.10.2023)

ESPN donosi, że w wieku 34 lat DeRozan prawdopodobnie będzie musiał zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia. Bulls mogą z kolei nie chcieć z nim podpisywać aż tak długiego kontraktu, choć należy mieć na uwadze fakt, że w zeszłym sezonie DeRozan zdobywał średnio 25,4 punktu na mecz. To świetne statystyki jak na gracza w tym wieku. Był wiodącą postacią Bulls.

Wydaje się, że dla Bulls najbliższy sezon będzie z cyklu „teraz albo nigdy”. Jak zauważa Collier w swoim tekście na ESPN, wiceprezes Bulls Arturas Karnisovas powiedział podczas media-day: „zobaczymy, jak potoczy się sezon”. Wydaje się, że Bulls zabezpieczają w ten sposób swoje interesy i jeśli ten sezon zacznie wyglądać bardziej obiecująco, niż oczekiwano, będą chcieli pozostawić obecny skład. Jeśli Bulls znów nie będą robić wrażenia, wszyscy zawodnicy mogą zostać wymienieni, a następnym krokiem może być przebudowa zespołu.

Bulls nabyli DeRozana od San Antonio Spurs w ramach wymiany, do której doszło w sierpniu 2021 roku. Jeśli koszykarz nie podpisze przedłużenia, stanie się wolnym agentem w 2024 roku.