NBA News: Zarobki NBA wzrosną ponad dwukrotnie! Nowa umowa telewizyjna

NBA News: Zarobki NBA wzrosną ponad dwukrotnie! Nowa umowa telewizyjna

NBA News: Zarobki NBA wzrosną ponad dwukrotnie! Nowa umowa telewizyjna
Photo by Jennifer Pottheiser/NBAE via Getty Images

Lada moment w NBA pojawią się gargantuiczne pieniądze – jeszcze większe, niż dotychczas. Jak donoszą dziennikarze Wall Street Journal, liga jest bardzo bliska podpisania nowej umowy telewizyjnej.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Według raportu zamieszczonego w Wall Street Journal przez Joe Flinta, Isabellę Simonetti oraz Amola Sharmę, nowa umowa pomiędzy NBA a nadawcami telewizyjnymi jest już właściwie gotowa i negocjacje są na samym finiszu. Teraz musi ona zostać zatwierdzona przez radę NBA, złożoną z właścicieli drużyn. Nowa umowa telewizyjna to dla NBA nowy wymiar zarobków. O jakich pieniądzach w ogóle mówimy?

Umowa ma opiewać na 11 lat i przynieść NBA łączny zysk rzędu 76 miliardów dolarów.

Średnie zarobki ligi na sezon z umowy telewizyjnej wyniosą więc niemal 7 miliardów dolarów, co jest wzrostem ponad dwukrotnym względem dotychczasowej umowy.

Najlepszy pakiet transmisyjny miałoby otrzymać ESPN, które zapłaci 2,6 miliarda rocznie. To tej stacji przypadną najważniejsze transmisje, jak Finały NBA, czy Finały Konferencji. Kolejnymi stacjami, które wchodzą w skład nowej umowy, są NBC oraz Amazon. Bardzo niewykluczone więc, że w przyszłości w Polsce, oprócz League Passa i stacji Canal+, dostaniemy też transmisje meczów na platformie Prime Video, należącej do Amazona.

Zarobki ligi NBA rosnące ponad dwukrotnie oznaczać będą znaczny wzrost zarobków samych koszykarzy, którzy zgodnie z ligowymi przepisami otrzymują połowę zarobków generowanych przez NBA, co kontrolowane jest przez poziom salary cap. Wieksze przychody ligi mogą także przyśpieszyć ewentualną ekspansję rozgrywek o nowe drużyny, o której komisarz Adam Silver mówi już od kilku lat.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.