NBA News: Kolejne drużyny handlują pickami? Spurs chcą wejśc All-In!

NBA News: Kolejne drużyny handlują pickami? Spurs chcą wejśc All-In!

NBA News: Kolejne drużyny handlują pickami? Spurs chcą wejśc All-In!
(Photo by Logan Riely/NBAE via Getty Images)

Wiemy już z licznych doniesień scoutów, że tegoroczny draft nie powala na kolana talentem. Stąd kolejne informacje o klubach, chcących handlować pickami w drafcie.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Według Jonathana Givony z ESPN, San Antonio Spurs planują wykonanie poważnego kroku. Widząc, jak dobry był Victor Wembanyama już w pierwszym roku, Spurs zamierzają dokonać tego lata wzmocnień, by już od przyszłego sezonu być drużyną rywalizującą. Naturalnym jest więc, że San Antonio Spurs są otwarci na handlowanie swoimi pickami w drafcie. Dysponują oni wyborem 4. oraz 8..

Picki w drafcie mogą nie być jedynym elementem podlegającym wymianie. Według źródeł Givony’ego, nikt w rotacji Spurs nie jest nietykalny, oprócz Wembanyamy i Devina Vassella:

„Każdy wolny agent, każdy weteran na obwodzie, oni wszyscy chcą grać z Victorem Wembanyamą.”

– Jonathan Givony, ESPN

Spurs nie są jedyną drużyną zainteresowaną oddaniem wyborów w drafcie. Jak podaje Kevin O’Connor z The Ringer, Houston Rockest, dysponujący 3. pickiem w drafcie, rozmawiali już o jego oddaniu z Brooklyn Nets oraz Memphis Grizzlies. Rockets chcieli wyciągnąć z Nets Mikala Bridgesa, jednak Nets zainteresowani są raczej pozyskaniem graczy do wzmocnienia składu z Bridgesem.

Grizzlies z kolei – jak raportuje O’Connor – chętnie wespną się wyżej w drafcie (mają 9. pick), gdyż są bardzo zainteresowani wyborem młodego Donovana Clingana.

Draft NBA 2024 odbędzie się w dniach 26 oraz 27 czerwca. Od tego roku liga wprowadza rozwiązanie, w ramach którego pierwsza i druga runda draftu odbywają się nie w ramach jednego wydarzenia, a rozciągnięte są na dwa kolejne dni. Ma to na celu dać klubom więcej czasu do namysłu nad wykorzystaniem drugorundowych picków, co ma potencjalnie podnieść ich wartość.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.