Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Wszyscy poza Stephem na sprzedaż! idzie rewolucja w Warriros?

NBA News: Wszyscy poza Stephem na sprzedaż! idzie rewolucja w Warriros?

NBA News: Wszyscy poza Stephem na sprzedaż! idzie rewolucja w Warriros?
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

– Poza Stephenem Currym, wszyscy są dostępni w wymianie – takie słowa usłyszeć można było od Shamsa Charanii w programie Run It Back na stacji FanDuel. Dziennikarz The Athletic – powołując się na swoje niezawodne z reguły źródła – poinformował, że Golden State Warriors będą zespołem aktywnym w tegorocznym Trade Deadline i że praktycznie nikt nie może być pewien swojej pozycji:

„Nastawienie w Golden State jest teraz takie, że każdy poza Stephem Currym jest dostępny w wymianie. Takie jest ich podejście. […]”

„W zarządzie klubu są wielkimi fanami Jonathana Kumingi, są wielkimi fanami Brandina Podziemskiego, dużymi fanami Trace’a Jackson-Davisa. Ale już na przykład Andrew Wiggins, czy wszyscy inni poza Stephem, wchodzą w grę. Będą szukać ruchów.”

– Chams Charania, The Athletic

Golden State Warriors rozgrywają obecnie wyjątkowo rozczarowujący sezon – z bilansem 17-20 zajmują dopiero 12. miejsce w konferencji zachodniej i nie tylko trudno im liczyć na grę w Playoffach, ale wydaje się, że powoli ucieka im nawet udział w turnieju Play-In.

Na kłopoty Warriors składa się kilka czynników: Od krótkiej ławki, przez ewidentną obniżkę formy starszych graczy, aż po problemy trenera Stevena Kerra z poukładaniem rotacji. Shams Charania dodaje zresztą, że sytuacja trenera Kerra nie jest pewna – nie podpisał on jeszcze oczekiwanego kiedyś przedłużenia kontraktu, co może ułatwić potencjalne rozstanie się z nim.

„Docierasz do punktu, w którym starasz się to sobie wyjaśnić, dociec do tego co można zmienić, co może nam jakoś pomóc. Te rozmowy dzieją się pomiędzy meczami, na sesjach analizy video, w szatni. Ale wszystko zmierza w odwrotnym kierunku. Nie wiem co o tym powiedzieć. Nie przywykliśmy do takiej atmosfery wokół zespołu… Jest słabo.”

– Steph Curry

Golden State Warriors będą desperacko ratować ten sezon, ponieważ nie mają innego wyjścia. Dysponując 35-letnim już Stephen Curry, dla którego każdy sezon może być już ostatnim na gwiazdorskim poziomie, nie mogą pozwolić sobie na wyczekiwanie.

Stąd pojawia się pytanie: Jaką politykę transferową obejmą Warriors? Czy rozstaną się z młodymi, obiecującymi zawodnikami, żeby sprowadzić doświadczonych graczy na tu i teraz? A może sami pozbędą się swoich weteranów, zapewniając sobie lepszą przyszłość po zakończeniu ery Curry’ego?

Według plotek publikowanych na podstawie źródeł kilku dziennikarzy, w gronie zawodników, którymi zainteresowani są Warriors, znajdować ma się m. in. Pascal Siakam z Toronto Raptors.