Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA: Wraca LaMelo Ball! Czy to uratuje sezon Hornets?

NBA: Wraca LaMelo Ball! Czy to uratuje sezon Hornets?

NBA: Wraca LaMelo Ball! Czy to uratuje sezon Hornets?

W końcu jakieś pozytywne doniesienia w kontekście Charlotte Hornets. Zajmujący 13. miejsce na wschodzie zespół, legitymujący się bilansem 8-27, od dłuższego czasu gra bez swojego lidera, LaMelo Balla. Okazuje się, że LaMelo Ball może wrócić do gry już najbliższej nocy w meczu przeciwko Spurs.

Status LaMelo Balla w protokole został zaktualizowany z 'out’ [poza grą], na 'questionable’ [pod znakiem zapytania]. Ball pozostaje poza grą od 26 listopada z powodu kontuzji kostki. W międzyczasie opuścił 20 meczów, w których Hornets zanotowali fatalny bilans 3-17.

Zanim wypadł z gry, LaMelo Ball notował średnio 24,7 punktu, 5,5 zbiórki i 8,2 asysty na mecz, grając na poziomie All-Star. Choć przez niewielką liczbę meczów prawdopodobnie nie zostanie wybrany do Meczu Gwiazd, w głosowaniu publiczności zajmuje na razie (stan na 11. stycznia) 8. miejsce wśród obwodowych na wschodzie:

Położenie Hornets jest trudne i kuszącym byłoby osunięcie się na dno tabeli w celu pozyskania wysokiego wyboru w drafcie. Hornets swój pierwszorundowy pick w drafcie 2024 wysłali do San Antonio w wymianie, jednak jest on chroniony na miejscach 1-14. Powrót Balla może jednak dać nadzieje na udział w turnieju Play-In. Obecnie do 10. miejsca tracą aż 6,5 meczu, jednak znajdujące się przed nimi zespoły (Hawks, Raptors, Nets) nie są, delikatnie mówiąc, zespołami 'rokującymi’ w tym sezonie.

Wciąż jednak znaczny awans w tabeli będzie dla Hornets na tym etapie sezonu niezwykle ciężki.