NBA News: Wood bierze kasę – podejmuje opcję na przyszły sezon

NBA News: Wood bierze kasę – podejmuje opcję na przyszły sezon

Jak podaje Mike Scotto z serwisu HoopsHype, Christian Wood zadecydował, że wykorzysta opcję w kontrakcie na sezon 2024/25. Zostanie więc jeszcze przez rok graczem Lakers.

Gwarantowana część kontraktu Christiana Wooda zakończyła się wraz z bieżącym sezonem, z opcją na kolejny. Zawodnik mógł więc wejść na rynek wolnych agentów i poszukać nowej umowy, a mógł skorzystać z opcji i wziąć pieniądze za kolejny sezon gry dla Lakers. Wood wybrał pieniądze, choć są to pieniądze nieduże. Według Scotto, podkoszowy zarobi za kolejny sezon 3 miliony dolarów.

To nieduża pensja dla gracza, który jeszcze dwa lata temu rocznie zarabiał po 14 milionów dolarów. Czy Wood uznał, że na rynku nie dostanie nawet 3 milionów? Bardziej prawdopodobna jest opcja, że mógłby dostać lepsze pieniądze, ale woli podnieść swoją wartość w kolejnym sezonie.

Przypomnijmy: 28 letni Christian Wood od połowy lutego był poza grą z powodu kontuzji. Przed urazem też jie wyglądał dobrze – rozegrał swój najgorszy od wielu lat sezon na 6,9 punktu i 5,1 zbiórki na mecz.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.