NBA News: Wizards chcieli przenieść klub, władze zablokowały pomysł

NBA News: Wizards chcieli przenieść klub, władze zablokowały pomysł

NBA News: Wizards chcieli przenieść klub, władze zablokowały pomysł
Photo by Patrick Smith/Getty Images

Bardzo ciekawe doniesienia płyną ze strony Andy Kostki i Pameli Wood, dziennikarzy The Baltiomre Banner. Według ich doniesień, Ted Leonsis – właściciel Washington Wizards, oraz hokejowej drużyny Washington Capitals – planował przeniesienie swoich zespołów!

Powołując się na informacje Baltimore Banner, Ted Leonsis prowadził rozmowy z Wesem Moorem, gubernatorem sąsiedniego stanu Maryland, dotyczące wybudowania nowej hali w mieście Alexandria, oddalonym od Waszyngtonu o około 10 mil. Nie chodziło więc od daleką przeprowadzę, a raczej taką, jak ta Golden State Warriors sprzed kilku lat, którzy to przenieśli się z Oakland do San Francisco.

Niestety, władze stanu Maryland zablokowały projekt przenosin, który wiązał się z wybudowaniem nowej hali, oraz całego, liczącego 12 akrów (5 hektarów) kompleksu rozrywkowego, której koszt miał wynieść około 2 miliardów dolarów.

Chęć przenosin klubu – choć nie wiązałyby się one pewnie z żadnym dużym rebrandingiem – pokazuje, że miasto stołeczne Waszyngton nie jest obecnie najlepszym rynkiem sportowym, a na pewno koszykarskim. W obecnym sezonie – według raportu ESPN – tylko Pelicans i Hornets sprzedali mniej sumarycznie biletów na mecze domowe, a w przypadku Pelicans wynika to tylko z tego, że zagrali o jeden mecz domowy mniej. Oczywiście, ma to duży związek ze słabymi wynikami sportowymi Wizards. Warto jednak wspomnieć, że w ostatnim roku sukcesów Wizards (2017), kiedy awansowali do drugiej rundy Playoffów, wciąż zajmowali dopiero 20. miejsce pod względem liczby sprzedawanych biletów.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.