Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Westbrook zgłosił się do trenera. Taka była jego prośba

NBA News: Westbrook zgłosił się do trenera. Taka była jego prośba

NBA News: Westbrook zgłosił się do trenera. Taka była jego prośba
(Photo by Keith Birmingham/MediaNews Group/Pasadena Star-News via Getty Images)

Dziennikarz Chris Haynes zdradził, że Russell Westbrook przed meczem z Houston Rockets przyszedł na rozmowę z trenerem Tyronnem Lue. W jej trakcie poprosił szkoleniowca o to, by ten przesunął go do drugiej piątki.

35-latek podobno powiedział sztabowi szkoleniowemu Clippers, że jest gotowy poświęcić się dla dobra drużyny, która – przed starciem z Rockets – miała passę sześciu porażek z rzędu (w końcu przyszło zwycięstwo 106:100).

„Westbrook ma nadzieję, że to posunięcie pomoże Clippers zachować pewną ciągłość w wyjściowym składzie” – czytamy w tekście Haynesa.

Pięć z tych porażek miało miejsce po dołączeniu Jamesa Hardena. Początkowy skład: Leonard, George, Harden i Westbrook już w środę wyglądał jak niewypał. Lue próbował różnych zmian, ale na niewiele to się zdało.

Atak Clips był nierówny i w nowym składzie wyjściowym brakowało mu spacingu w ataku.

– Najważniejszą rzeczą jest skłonienie tych chłopaków do poświęceń dla innych. Nakłonienie tych chłopaków do poświęceń będzie największym wyzwaniem przez cały sezon – mówił ostatnio Lue.

Terance Mann po raz pierwszy w sezonie zajął miejsce Westbrooka w pierwszej piątce. Westbrook – jako rezerwowy – miał 8 pkt, 3 zbiórki i 2 asysty.