Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Warriors mają nowego gracza. To znana postać

NBA News: Warriors mają nowego gracza. To znana postać

NBA News: Warriors mają nowego gracza. To znana postać
Photo by Brian Sevald/NBAE via Getty Images

Jak podają Shams Charania i Anthony Slater, Golden State Warriors podpisali kontrakt na okres przygotowawczy z Rodneyem McGruderem. Oznacza to, że klub może go zwolnić przed rozpoczęciem sezonu bez żadnych zobowiązań. Wynagrodzenie zawodnika nie jest gwarantowane.

32-latek ma za sobą siedem rozegranych sezonów w NBA. Był w trzech klubach: Miami Heat, LA Clippers i Detroit Pistons. W minionych rozgrywkach zagrał w koszulce Pistons w 33 meczach i notował średnio 5,5 punktu i 2,2 zbiórki, trafiając ze skutecznością 42 procent z dystansu.

McGruder jest pierwszym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Warriors na obóz przygotowawczy przed sezonem. Koszykarz dobrze pasuje do profilu gracza, którego poszukiwali „Wojownicy” na rynku transferowym.

Warto dodać, że McGruder wystąpił w incydencie z udziałem Juana Toscano-Andersona w lutym 2021 roku, podczas którego kontuzjowany wówczas Klay Thompson skomentował to następująco: „Nie wiem, co on ma. Być może chłopak wkrótce wypadnie z ligi. Może jest zły z tego powodu, kto wie?”

Draymond Green również skomentował to na kolejnej konferencji prasowej: „Mamy w lidze zbyt wielu twardzieli, ale wiem, że nikt nie boi się Rodneya McGrudera”.

Warriors mają obecnie obsadzonych 13 miejsc w składzie, ale na początku sezonu będą musieli dołożyć jeszcze jednego gracza. Dwa z dostępnych miejsc dla kontraktów „two-way” zostały już przydzielone Lesterowi Quinonesowi i Usmanowi Garubie.