Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Doncić ma problemy ze zdrowiem? Trener Mavs komentuje

NBA News: Doncić ma problemy ze zdrowiem? Trener Mavs komentuje

NBA News: Doncić ma problemy ze zdrowiem? Trener Mavs komentuje
Photo by Tom Pennington/Getty Images

Gwiazda Dallas Mavericks Luka Doncic niedawno zakończył swój intensywny udział w mistrzostwach świata. Jednak nadal utrzymują się obawy związane z kontuzją uda, która dokuczała mu pod koniec poprzedniego sezonu.

Zanim Mavs rozpoczną obóz przygotowawczy 27 września, główny trener Jason Kidd dołączył do Marca Steina, aby omówić sytuację słoweńskiego gwiazdora. Na te wieści czekali wszyscy fani Mavs i Doncicia. Powiało optymizmem.

– Mam nadzieję, że gdy zaczniemy sezon, to będzie gotowy do gry. Zakładam, że czasami w naszej karierze nie jesteśmy gotowi na 100 procent. Może jesteśmy na 95 lub 99 procent. Nikt tak naprawdę nie jest na 100 procent. Im więcej meczów grasz, tym dłuższa jest twoja kariera i więcej masz problemów ze zdrowiem – powiedział Kidd.

Trener Mavs podkreślił również głębię zespołu i jego cel, aby nie obciążać Doncicia wielkimi minutami.

– Teraz, patrząc na nasz skład, mam nadzieję, że nie będziemy musieli grać z nim przez 40 lub więcej minut – dodał Kidd.

– Biorąc pod uwagę tę głębię, pomyślałem, że Nico Harrison wykonał tego lata niesamowitą robotę i jestem podekscytowany Luką i Kyrie Irvingiem oraz tym, że Luka jest gotowy, aby osiągnąć swoje cele, czyli zdobyć mistrzostwo – podkreślił trener.

Mavericks rozpoczną sezon w NBA 25 października meczem z San Antonio Spurs, którzy w ostatnim drafcie wybrali z nr 1 Victora Wembanyamę.