NBA News: Warriors dadzą Paulowi 30 milionów? Może im się to opłacić

NBA News: Warriors dadzą Paulowi 30 milionów? Może im się to opłacić

NBA News: Warriors dadzą Paulowi 30 milionów? Może im się to opłacić
(Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images)

Chris Paul ma w swoim kontrakcie wartą 30 milionów dolarów opcję zespołu na przyszły sezon. Jak zauważa Marc Stein, Warriors mogą mu tę kasę dać.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

39-letni Chris Paul, pomimo ogromnego doświadczenia, nie jest już topowym zawodnikiem ligi i zarobki rzędu 30 milionów dolarów mogą nie być adekwatne do jego poziomu gry. Będzie to bolesna cena zwłaszcza dla Golden State Warriors, których sytuacja w salary cap na przyszły sezon jest bardzo trudna.

Opcja w kontrakcie Chrisa Paula może mu dać 30 milionów dolarów za przyszły sezon. Jest to jednak kwota niegwarantowana, z której klub może zrezygnować. Danie blisko 40-letniemu weteranowi, który od 3 lat nie rozegrał 60 meczów, 30 milionów za sezon wydaje się szaleństwem, ale… Warriors może się to opłacać. Dlaczego?

Tu przychodzą doniesienia jak zwykle świetnie zorientowanego w sprawach kontraktowych Marca Steina. Warriors mają czas do 28 czerwca, żeby podjąć decyzję o opcji CP#3 na przyszły sezon. Wspólnie z zawodnikiem mogą jednak zadecydować o odroczeniu tego terminu i mogą mieć w tym interes. Według Steina, jeśli Paul i Warriors przesuną termin decyzji, może to znacznie ułatwić znalezienie ewentualnych klubów zainteresowanych transferem.

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że usługami Paula zainteresowani mogą być Lakers, czy też szukający doświadczonych weteranów Spurs. Warriors będą chcieli odroczyć termin decyzji, żeby upewnić się, czy nie znajdą kupca na schodzącą, 30-milionową umowę Paula. Jeśli nie znajdą, to najpewniej się z weteranem pożegnają. Jeśli jednak znajdą… To dadzą mu te 30 milionów i pozyskają coś w zamian.

Chris Paul w zeszłym sezonie rozegrał 58 meczów, w których większość wchodził z ławki rezerwowych. Grając średnio po 26 minut, notował 9,2 punktu, 3,9 zbiórki i 6,8 asysty. To jego zdecydowanie najniższe liczby w 19-letniej karierze w NBA.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.