Oglądaj za darmo transmisje NBA 📺
Odbierz extra 35 PLN na start 🏀

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Warriors aktywni na rynku. Wezmą Howarda?!

NBA News: Warriors aktywni na rynku. Wezmą Howarda?!

NBA News: Warriors aktywni na rynku. Wezmą Howarda?!
Photo by Kevin C. Cox/Fan Controlled Football/Getty Images

Golden State Warriors bardzo aktywnie działają na rynku transferowym, chcą wzmocnić skład przed sezonem 2023/2024 i znów wrócić do walki o mistrzostwo NBA. Dziennikarz Shams Charania donosi, że w kręgu zainteresowań klubu znalazł się… Dwight Howard!

Pięciokrotni mistrzowie NBA nie próżnują i cały czas szukają możliwości wzmocnienia zespołu przed nadchodzącym sezonem. Szefowie Golden State Warriors podpisali kontrakt „two-way” z utalentowanym Hiszpanem, który niedawno wystąpił na mistrzostwach świata. To Usman Garuba, który został wybrany z 23. numerem w drafcie w 2021 roku przez Houston Rockets.

21-letni zawodnik w minionym sezonie notował średnio trzy punkty i 4,1 zbiórki. Wystąpił w 72 meczach. Tego lata został najpierw oddany do Atlanta Hawks, a następnie do Oklahoma City Thunder. Ci drudzy wykupili jego umowę i tym samym Hiszpan został wolnym agentem. Mówiło się o powrocie do Europy, ale ostatecznie szefowie GSW podali mu pomocną dłoń. Garuba w Rockets kariery nie zrobił, ale wciąż ma nadzieję, że zaistnieje na poziomie NBA.

– Zapamiętajcie, że ja umiem grać na poziomie NBA. To mój poziom. Udowodnię to – mówił w momencie, gdy Oklahoma City Thunder rezygnowali z jego usług.

Garuba ma za sobą niezłe występy na mistrzostwach świata, notując średnio ponad 8 pkt na mecz. Hiszpania nic jednak wielkiego nie osiągnęła na turnieju.

Garuba nie wzbudza jednak takiego poruszenia w środowisku jak informacja o.. ewentualnym pozyskaniu Dwighta Howarda! Dziennikarz Shams Charania – za pomocą mediów społecznościowych – poinformował, że na celowniku GSW znalazł się Dwight Howard, 37-letni podkoszowy, który w 2020 roku zdobył mistrzostwo NBA z Los Angeles Lakers.

„Źródła podają, że Dwight Howard spotka się z Golden State Warriors w przyszłym tygodniu. Klub rozważa podpisanie kontraktu z weteranem, który ma na koncie mistrzostwo NBA. Koszykarz będzie rozmawiał z władzami klubu” – pisze Charania.

O Howardzie w ostatnich dniach zrobiło się głośno z racji szokującej deklaracji o chęci powrotu do reprezentacji USA na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024.

Howard w przeszłości był jedną z największych gwiazd NBA. 37-latek był ośmiokrotnie wybierany do All-Star Game i trzykrotnie zdobył tytuł najlepszego obrońcy. Ostatnio był już poza NBA. Grał na Tajwanie, gdzie był gwiazdą rozgrywek. Jego kolegą klubowym był… Adam Łapeta, były reprezentant Polski.