Chcesz stawiać mecze Team USA i nie tylko?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Szokująca deklaracja Howarda. Chce wrócić do kadry USA

NBA News: Szokująca deklaracja Howarda. Chce wrócić do kadry USA

NBA News: Szokująca deklaracja Howarda. Chce wrócić do kadry USA
Photo by Gene Wang/Getty Images

LeBron James rzucił ostatnio w rozmowie z amerykańskimi mediami, że chce jechać na Igrzyska Olimpijskie do Paryża i zdobyć kolejne złoto. Okazuje się, że taki sam plan ma… Dwight Howard, który ostatnio grał na Tajwanie.

Dwight Howard, który w przeszłości był jedną z największych gwiazd NBA, swoją szokującą deklarację złożył za pomocą mediów społecznościowych. Howard był ośmiokrotnie wybierany do All-Star Game i trzykrotnie zdobył tytuł najlepszego obrońcy. Ostatnio był już poza NBA. Grał na Tajwanie, gdzie był gwiazdą rozgrywek. Jego kolegą klubowym był… Adam Łapeta, były reprezentant Polski.

Howard chce wrócić do kadry USA na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Zagroził nawet, że jeśli nie zostanie dołączony do zespołu, to zagra dla Tajwanu i rzuci Amerykanom… 85 punktów. Sęk w tym, że Tajwan nie zagra na igrzyskach olimpijskich, a sam Howard ma minimalne szanse na dołączenie do amerykańskiej drużyny narodowej.

„Groźba zdobycia 85 punktów przeciwko swoim rodakom też jest mrzonką, ponieważ Tajwan nie zakwalifikował się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Istnieje szansa, że wróci do NBA, ale trolling nie jest sposobem na spełnienie tego marzenia.”

– serwis deadspin.com

Reprezentacja USA zakończyła ostatnie mistrzostwa świata w koszykówce bez medalu. W „małym finale” Amerykanie przegrali po dogrywce z Kanadyjczykami i wrócili do domów z pustymi rękoma, co w kraju przyjęto z dużym rozczarowaniem. To drugi turniej z rzędu, w którym kadra USA nie zdobyła medalu. W 2019 roku Amerykanie zajęli odległe 7. miejsce, pokonując w ostatnim meczu reprezentację Polski.

Nie jest tajemnicą, że gra na mistrzostwach świata nie jest wielkim magnesem dla największych gwiazd NBA, które regularnie odmawiają wyjazdu na ten turniej. Znacznie inaczej podchodzą jednak do występów na Igrzyskach Olimpijskich. Cztery ostatnie edycje zakończyły się triumfem Stanów Zjednoczonych. Amerykanie chcą podtrzymać tę tradycję. LeBron James rzucił ostatnio, że chce pojechać do Paryża. Ciekawostką jest fakt, że gwiazdor nie grał w kadrze od 2012 roku i igrzysk w Londynie.

Z informacji przekazanych przez dziennikarza The Athletic, Shamsa Charanię, James nie tylko chce zagrać w stolicy Francji, ale rozpoczął już też rekrutację i przekonuje innych wielkich. Na liście są wielkie nazwiska – m.in. Tatum, Durant czy Davis. Ostatnio też Chris Paul zadeklarował, że jest gotowy ponownie założyć koszulkę reprezentacji USA.