NBA News: Trener Lakers zwolniony! Clippers chcą tego uniknąć

NBA News: Trener Lakers zwolniony! Clippers chcą tego uniknąć

NBA News: Trener Lakers zwolniony! Clippers chcą tego uniknąć
Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images

Tak jak zapowiadano już wczoraj w raporcie The Atheltic, Los Angeles Lakers rozstali się ze swoim dotychczasowym trenerem, Darvinem Hamem.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że Los Angeles Lakers podjęli już decyzję i kwestią czasu jest ogłoszenie zwolnienia trenera Darvina Hama. Objął on Lakers w 2022 roku i w pierwszym sezonie zaprowadził klub aż do Finałów Konferencji rok po tym, jak nawet nie udało się wejść do Playoffów. Tegoroczny brak awansu choćby do drugiej rundy był więc sporym rozczarowaniem. Czy wyłączą winą trenera? Z pewnością nie, ale decyzjami taktycznymi Ham nie umacniał swojej pozycji.

Na liście potencjalnych kandydatów na nowego szkoleniowca Lakers pojawiają się trzy nazwiska, które podawał wczoraj Dave McMenamin z ESPN, a dziś potwierdzają raporty The Athletic. Są to: Mike Budenholzer (były trener Hawks i Bucks), JJ Redick (były koszykarz, analityk ESPN, obecnie kolega z podcastu leBrona Jamesa) i Tyronn Lue (trener Clippers).

Ciekawe jest tu zwłaszcza nazwisko trenera Tyronna Lue, który prowadził już LeBrona w czasach Cleveland Cavaliers, a którego sam James ma darzyć zaufaniem. Jego pojawienie się na tej liście sugeruje, że Clippers – którzy minionej nocy właśnie odpadli z Playoffów – mogą chcieć rozstać się ze swoim trenerem. Zaprzeczają temu jednak doniesienia Adriana Wojnarowskiego z ESPN.

Według doniesień Wojnarowskiego, Clippers planują zachować trenera Lue na wieloletnim kontrakcie:

„Nie wierzę, że [Lue w Lakers – przyp. red.] to realny scenariusz, bazując na tym, że Lue wciąż ma jeszcze kilka lat w kontrakcie, a Clippers są zdeterminowani, żeby utrzymać tę wieloletnią umowę z Lue – tak mi powiedziano. […] Oni są bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonał.”

– Adrian Wojnarowski z ESPN

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.