NBA News: Lakers planują zwolnić trenera – są kandydaci na jego stanowisko

NBA News: Lakers planują zwolnić trenera – są kandydaci na jego stanowisko

NBA News: Lakers planują zwolnić trenera – są kandydaci na jego stanowisko
(Photo by Harry How/Getty Images)

Jak podaje Jovan Buha z The Athletic, powołując się na swoje źródła w klubie, Los Angeles Lakers planują zwolnienie trenera Darvina Hama.

Według raportu zamieszczonego na The Athletic, Los Angeles Lakers na dobrą sprawę podjęli już decyzję dotyczącą dotychczasowego trenera, Darvina Hama. Jovan Buha zaznacza, że Jeziorowcy nie chcieli ogłaszać decyzji bezpośrednio po przegranej serii Playoffowej:

„Tak jak podawaliśmy, Lakers chcieli dołożyć wszelkiej staranności w działaniach na 24-72 godziny od odpadnięcia z Playoffów. Chcieli to dokładnie przemyśleć, żeby upewnić się, że nie podejmą pochopnej decyzji. Spotkali się z dużą krytyką za to, jak zwalniali Franka Vogela, który został wyrzucony właściwie równo z syreną kończącą mecz […].”

– Jovan Buha, The Athletic

Darvin Ham w opinii większości ekspertów nie podołał w serii z Nuggets, nie mogąc odnaleźć odpowiedniej rotacji i nie reagując odpowiednio sprawnie na wydarzenia boiskowe – efektem tego trzy porażki w meczach, w których prowadzili przez trzy pierwsze kwarty. Ponadto trener był pośrednio krytykowany przez Anthony’ego Davisa. Sam Darvin Ham też nie gryzł się w język, ostro krytykując w ostatnich dniach choćby D’Angelo Russella.

Informację o decyzji Lakers uzupełnia Dave McMenamin z ESPN, przychodząc do nas z listą kandydatów, którymi Lakers mają być zainteresowani. Według źródeł ESPN, zainteresowanie Jeziorowców wzbudzają Tyronn Lue (obecnie Clippers), oraz JJ Redick. Ciekawym kandydatem jest zwłaszcza ten ostatni – były koszykarz rozpoczął niedawno podcast razem z LeBronem Jamesem – audycja, w której panowie analizują zawiłości taktyczne i dyskutują o kulisach ligi zyskał szybko bardzo dużą popularność.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.