Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Trener Houston jasno o Hardenie. „VanVleet lepiej do nas pasuje”

NBA News: Trener Houston jasno o Hardenie. „VanVleet lepiej do nas pasuje”

NBA News: Trener Houston jasno o Hardenie. „VanVleet lepiej do nas pasuje”
Elizabeth Conley/Houston Chronicle via Getty Images

Houston Rockets wyrażali zainteresowanie pozyskaniem Jamesa Hardena, ale wygląda na to, że zmienili kurs po zatrudnieniu Ime Udoki na stanowisku głównego trenera. Ten zabrał głos nt. ewentualnego powrotu gwiazdora.

Zamiast Hardena, szefowie Rockets podpisali kontrakt z Fredem VanVleetem, co było preferencją Ime Udoki, który pod koniec kwietnia objął stanowisko pierwszego trenera.

VanVleet – zdaniem Udoki – jest bardziej zdolnym zawodnikiem bez piłki niż Harden. Trener wierzy, że VanVleet może lepiej uzupełniać graczy takich jak Jalen Green, niż robiłby to Harden.

W Rockets mocno liczą na to, że doświadczony gracz, były mistrz NBA, pokaże młodym jak się wygrywa. Za trzy lata, pierwszy rok nowej umowy wejdzie Jalen Green, kiedy skończy się debiutancka umowa Jabari Smitha, VanVleet będzie mógł już odejść.

– Nie mam nic przeciwko Hardenowi. Chciałbym, żeby to wybrzmiało – powiedział Ime Udoka, którego cytuje „ESPN”.

– Fred jest po prostu lepiej dopasowany. Trenowałem Jamesa na Brooklynie. To jeden z najmądrzejszych graczy, z którymi kiedykolwiek pracowałem. Słowa „Ime nie chce Jamesa” nigdy nie padły z moich ust. To było bardziej w stylu: „Spójrzmy na najlepsze dopasowanie”. Jeśli chcemy, aby Jalen i młodzi chłopcy wykonali kolejne kroki, muszą mieć piłkę w rękach – dodał trener Rockets.

Przypomnijmy, że VanVleet sporo zarobi w Rockets. Oprócz Hardena i Irvinga, był on jednym z najgorętszych nazwisk na tegorocznym rynku wolnych agentów i mógł liczyć na solidną kasę. Ostatecznie otrzyma umowę maksymalną, choć tylko trzyletnią. Za trzy sezony w Houston Rockets zarobi 128,5 miliona dolarów, co daje roczne zarobki rzędu powyżej 40 milionów.