Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Vezenkov błyśnie w NBA? „Takiego rzutu nigdy nie widziałem”

NBA News: Vezenkov błyśnie w NBA? „Takiego rzutu nigdy nie widziałem”

NBA News: Vezenkov błyśnie w NBA? „Takiego rzutu nigdy nie widziałem”
Photo by Lachlan Cunningham/Getty Images

De’Aaron Fox nazywa Sashę Vezenkova jednym z najlepszych strzelców na świecie, inni zawodnicy z Kings również przyłączają się do pochwał na temat umiejętności 28-letniego bułgarskiego koszykarza, który zadebiutuje w tym sezonie na parkietach NBA.

Ubiegły sezon był punktem zwrotnym dla drużyny Sacramento Kings, która po 16 latach ponownie znalazła się w fazie w play-off. Duża w tym zasługa trenera Mike’a Browna, który starannie dobrał skład drużyny.

debiutant roku 2023/24: kurs: bukmacher:
V. Wembanyama1.80 superbet logo GRAJ
S. Henderson4.00 superbet logo GRAJ
Ch. Holmgren4.50 superbet logo GRAJ
S. Vezenkov20.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 6.10.2023)

Kings w okresie transferowym zatrzymali swoich głównych zawodników, dodając do swojego składu jednego godnego uwagi gracza: Sashę Vezenkova, aktualnego MVP Euroligi (średnio prawie 18 pkt na mecz), znanego ze swoich wyjątkowych umiejętności strzeleckich.

Podczas media-day koledzy z drużyny Vezenkowa obsypali go pochwałami.

– To szalone, jak on rzuca. Podczas jednego z naszych ćwiczeń strzeleckich, myślę, że oddał 150 rzutów, a nie trafił chyba tylko siedmiu z nich. Wyglądał jakby był jednym z najlepszych strzelców na świecie – powiedział De’Aaron Fox.

– Chcemy, żeby czuł się komfortowo. Chcemy, żeby wiedział, że ma zielone światło na oddawanie rzutów. To jest szalone, że po jego rzutach nawet siatka nie drgnie. Niesamowity strzelec – dodał po chwili.

– Sasha niesamowicie rzuca. Pobił rekordy strzeleckie, jakie mieliśmy w zeszłym roku. Przychodzi na trening i nie pudłuje. Wielu z nas ma trochę pracy, aby nadrobić zaległości – podkreślił Kevin Huerter.

Chris Duarte, kolejny strzelec wyborowy w składzie Kings, podziela tę opinię.

– To wspaniały człowiek. Rozmawiam z nim codziennie, a on mówi też po hiszpańsku, co sprawia, że czuję się trochę bardziej komfortowo. Ale tak, potrafi rzucać – powiedział Duarte z uśmiechem na twarzy.

Vezenkov rozpocznie swój pierwszy sezon w NBA 25 października przeciwko Utah Jazz.