Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Transfer Heat i Hornets! Lowry opuszcza Miami!

NBA News: Transfer Heat i Hornets! Lowry opuszcza Miami!

NBA News: Transfer Heat i Hornets! Lowry opuszcza Miami!

Potwierdziło się to, o czym amerykańskie media spekulowały w ostatnich dniach – Kyle Lowry opuszcza Miami Heat w ramach transferu! Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Miami Heat dogadali się z Charlotte Hornets w sprawie wymiany, w ramach której Kyle Lowry powędruje wraz z pickiem w drafcie do Charllote. W drugą stronę wysłany zostaje Terry Rozier:

Heat: Terry Rozier

Hornets: Kyle Lowry / 1-rund. pick 2027

Pick w drafcie, który oddają Heat, jest chroniony w loterii, czyli na miejscach 1-14 – podaje Jake Fischer z Yahoo!Sports.

Dla Miami Heat to wzmocnienie, którego bardzo potrzebowali. Niemal 38-letni Kyle Lowry nie rozgrywa dobrego sezonu, w 37 dotychczasowych meczach notując średnio 8,2 punktu i 4 asysty. Rozier to zawodnik, który jest w stanie dostarczyć znacznie więcej punktów, wykreować sobie więcej pozycji do rzutu po koźle. Jest młodszy, szybszy i na tym etapie kariery powinien stanowić znacznie ważniejszą opcję w ataku.

Jest to jednak zobowiązanie ze strony Heat – kontrakt Terry’ego Roziera potrwa aż do sezonu 2025/26 włącznie i do wtedy Heat będą musieli płacić mu średnio około 25 milionów dolarów rocznie. Kontrakt Lowry’ego – choć wysoki (29 milionów) – kończy się po obecnym sezonie i daje więcej swobody.

To jednak cena, którą Heat są w stanie zapłacić. Terry Rozier notuje w tym sezonie średnio aż 23,2 punktu, 3,9 asysty i 6,6 asysty na mecz, w dużej mierze „dusząc się” w rotacji za LaMelo Ballem. W heat powinien dostać więcej swobody w grze na piłce.

Kyle Lowry może pełnić rolę zmiennika dla LaMelo Balla, natomiast przewiduje się, że Hornets poszukają dla Lowry’ego kolejnego transferu, albo wynegocjują buy-out.

Co ciekawe, Heat zyskują na tym finansowo – schodzą tym ruchem poniżej drugiego progu podatkowego.