Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Porzingis znów błysnął. Zapisał się w historii Celtics

NBA News: Porzingis znów błysnął. Zapisał się w historii Celtics

NBA News: Porzingis znów błysnął. Zapisał się w historii Celtics

Łotysz stał się pierwszym graczem Celtics, który zanotował pięć bloków i sześć rzutów trzypunktowych w jednym meczu. Kristaps Porzingis rozgrywa świetny sezon w najlepszym zespole ligi. Jego transfer był strzałem w dziesiątkę.

Kristaps Porzingis po raz kolejny błysnął. Łotysz – w niedzielnym zwycięstwie 116:107 nad Houston Rockets – był najlepszym punktującym drużyny, miał także najwięcej bloków. Łącznie zgromadził 32 punkty i 5 bloków. Był MVP tego spotkania.

„Jego rzuty trzypunktowe i bloki przeszły do historii. Łotysz stał się pierwszym graczem Celtics, który zanotował pięć bloków i sześć rzutów trzypunktowych w jednym meczu” – pisze serwis „Yahoo”.

To był również dopiero trzeci mecz w historii NBA, w którym zawodnik zdobył 32 lub więcej punktów, trafił sześć lub więcej rzutów za 3 punkty i miał pięć lub więcej bloków – wcześniej dokonali tego tylko Porzingis w 2020 roku i Brook Lopez w 2017 roku.

Porzingis stał się także graczem z największą liczbą meczów (trzy) z 30 lub więcej punktami, pięcioma lub więcej trafionymi rzutami 3-punktowymi i pięcioma lub więcej blokami w historii NBA.

Koledzy z drużyny, Jaylen Brown i Derrick White, również mieli swoje momenty w niedzielnym zwycięstwie nad Rockets, notując odpowiednio trzecie triple-double w karierze i rekordową liczbę zbiórek.