NBA News: Towns na wylocie z Wolves? Pod jednym warunkiem…

NBA News: Towns na wylocie z Wolves? Pod jednym warunkiem…

NBA News: Towns na wylocie z Wolves? Pod jednym warunkiem…

Według źródeł ESPN, istnieje pewne ryzyko, że Minnesota Timberwolves zechcą wymienić Karl-Anthony’ego Townsa. Musi zajść jednak pewna okoliczność…

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Za Minnesotą Timberwolves zaskakująco udany sezon, który przyniósł niespodziewane miejsce w TOP3 konferencji zachodniej, wygraną serię Playoffową z obrońcami tytułu i Finały Konferencji. Mimo wszystko jednak w Minneapolis lato może nie być spokojne. Wiąże się to z dość zawiłą sytuacją właścicielską klubu.

Kilka miesięcy temu miało dojść do sprzedaży udziałów Glena Taylora dwóm mniejszościowym udziałowcom – Alexowi Rodriguezowi i Marcowi Lore. Przed samą finalizacją transakcji Taylor zmienił zdanie, co wynikać miało z niedotrzymania przez kupców pewnych terminów i założeń umowy. Sprawa trafiła na drogę prawną, jest więc szansa – choć podobno niewielka – że Rodriguez i Lore jednak swoje udziały dostaną.

Co oznaczałoby to dla klubu? Według doniesień Briana Windhorsta z ESPN, nowi właściciele większościowi byliby prawdopodobnie „bardziej oszczędni” niż Taylor. Windhorst wierzy, że nie doprowadziłoby to do rozbicia zespołu, ale pozycja Karl-Anthony’ego Townsa stałaby się niepewna:

„Nie sądzę, żeby oni rozbili tę drużynę na kawałki, natomiast myślę, że jeśli dojdzie do zmiany właścicieli, to rola Karl-Anthony’ego Townsa w klubie zostanie ponownie dokładnie oceniona.”

– Brian Windhorst, ESPN

Minnesota Timberwolves będzie w przyszłym sezonie posiadać jeden z najdroższych składów – obecnie na umowach na przyszłe rozgrywki jest 10 graczy, którzy łącznie zarobią zdecydowanie ponad 190 milionów dolarów. Sam kontrakt Townsa daje mu za przyszły sezon 49 milionów dolarów – najwięcej ze wszystkich graczy Wolves.

„Jestem po prostu szczęśliwy z tego, że byłem tu przez ostatnie 9 lat – liczę na kolejne. Chciąłbym, żeby to trwało. Wierzę, że będę mógł być tu dalej z moimi braćmi i kontynuować to, co kocham, tu w domu. No więc taki jest plan. Z mojej strony nic się nie zmieniło. Kocham to miasto, kocham tę organizację.”

– Karl-Anthony Towns

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.