NBA News: Nowotwór legendy Miami Heat – przeszedł operację

NBA News: Nowotwór legendy Miami Heat – przeszedł operację

NBA News: Nowotwór legendy Miami Heat – przeszedł operację
Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images

Jak informuje Adrian Wojnarowski z ESPN, Alonzo Mourning – legenda Miami Heat – przeszedł operację usunięcia prostaty. Powodem nowotwór.

O chorobie nowotworowej Alonzo Mourninga dowiedzieliśmy się z jego rozmowy z Adrianem Wojnarowskim dla ESPN, gdzie przyznał, że przeszedł operację wycięcia gruczołu prostaty z powodu zdiagnozowania w nim nowotworu 3. stopnia (zaawansowany). Operacja zakończyła się powodzeniem – nie stwierdzono przerzutów na inne organy.

„To, co mnie przeraża w tej chorobie, to fakt, że tak wielu facetów żyje sobie, czuje się świetnie, a ma w sobie nowotwór i nawet o tym nie wie. Jedynym sposobem, żeby się dowiedzieć, jest badać się W Stanach żyje 3,3 miliona mężczyzn z rakiem prostaty i wielu nawet o tym nie wie. Ja byłem jednym z nich.”

– Alonzo Mourning

Alonzo Mourning, członek Hall of Fame, grał w NBA w latach 1992-2008, większość czasu spędzając w barwach Miami Heat. Ma na swoim koncie 7 występów w All-Star Game, dwie nagrody dla Obrońcy Roku, dwa miejsca w All-NBA Team i All-NBA Defensive Team. W 2006 roku sięgnął po tytuł mistrzowski. W 2002 roku musiał przerwać karierę z powodu poważnej choroby nerek. Po przeszczepie był jednak w stanie wznowić karierę i spędzić na parkiecie najlepszej ligi świata kolejne 5 lat.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.