NBA News: Toni Kukoc: Jokić nie jest na poziomie Divaca i Radji

NBA News: Toni Kukoc: Jokić nie jest na poziomie Divaca i Radji

NBA News: Toni Kukoc: Jokić nie jest na poziomie Divaca i Radji
(Photo by Justin Ford/Getty Images)

Tonic Kukoc uważa, że Nikola Jokic nie osiągnął jeszcze poziomu Vlade Divaca, Dino Radji czy Arvydasa Sabonisa i ma jeszcze sporo do poprawienia.

Nikola Jokic jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy na świecie. Toni Kukoc uważa, że przed Jokerem jeszcze długa droga, by osiągnąć poziom swoich poprzedników.

Jokic poprowadził Denver Nuggets do mistrzostwa NBA w 2023 roku, zostając MVP finałów. Kukoc, który zdobył trzy tytuły mistrzowskie z rzędu z Chicago Bulls, mówi, że Jokic wciąż nie jest na poziomie takich graczy jak Vlade Divac, Dino Radja czy Arvydas Sabonis.

– Jokic nie jest atletą, nie biega szybko i nie skacze jak amerykańscy gracze z college’u, ale ma niesamowitą cechę wprowadzania gry w rytm, który mu odpowiada. Zdobywa punkty, asystuje, zbiera – wszystko w swoim stylu. Kiedy wprowadzi grę w rytm, który mu odpowiada, wtedy może robić co chce – powiedział Kukoc w wywiadzie dla Sportski Zurnal.

– Pomimo wszystkich statystyk, Jokic nie jest jeszcze na poziomie Divaca i Radji. 30 lat temu Divac zaskoczył Amerykę tym, jak radził sobie z piłką przy swoim wzroście, Radja – tym, jak potrafił złapać piłkę pod koszem i zdobywać punkty. Każdy kto pamięta Sabonisa, wie jak dominował jako center. Szkoda, że kontuzje tak bardzo mu dokuczały. Jokic bardzo się poprawił i może jeszcze bardziej poprawić swoją grę – zaznaczył Kukoc.

Jokic notuje w tym sezonie średnio 26,1 punktu, 12,2 zbiórki i 8,9 asysty na mecz i jest uważany za faworyta do zdobycia MVP NBA w tym sezonie.

Kukoc rozegrał trzynaście sezonów na parkietach NBA.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.