NBA News: To on będzie celem transferowym Lakers w to lato?

NBA News: To on będzie celem transferowym Lakers w to lato?

NBA News: To on będzie celem transferowym Lakers w to lato?
(Photo by Tyler Ross/NBAE via Getty Images)

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Los Angeles Lakers w dalszym ciągu są zainteresowani rozmowami transferowymi z Atlantą Hawks.

Jak co roku, także w te wakacje spodziewamy się odważnych ruchów i wzmocnień ze strony Los Angeles Lakers. Zwłaszcza po sezonie, który zakończył się rozczarowującą już na pierwszej rundzie Playoffów. Shams Charania z The Athletic wziął ostatnio udział w programie Pat McAfee Show, gdzie podzielił się swoją wiedzą o zainteresowaniu ze strony Jeziorowćów jednym z graczy:

„Jedno nazwisko, które próbowali pozyskać w zeszłym sezonie w trade deadline, które – jak spodziewają się ludzie za kulisami – znów pojawi się w doniesieniach transferowych w przeciągu tygodnia, a które ma sens dla Lakers, to Dejounte Murray z Hawks. Lakers utrzymali poziom zainteresowania Murray’em przez ostatnie kilka miesięcy.”

– Shams Charania, The Athletic

Atlanta Hawks stoją przed poważnymi decyzjami. Dysponują 1. pickiem zbliżającego się wielkimi krokami draftu, co tylko ułatwia długo zapowiadaną decyzję o rozbiciu duetu Trae Young & Dejounte Murray… A kto wie, może o pozbyciu się obu i kompletnej przebudowie?

Dejounte Murray ma jeszcze 4 lata kontraktu, z czego ostatni – sezon 2027/28 – jest opcją gracza wartą 31 milionów dolarów. Przez cztery kolejne lata Murray zarabiać będzie więc średnio 28,5 miliona rocznie, co za kilka lat – biorąc pod uwagę wchodzącą niebawem w życie nową umowę telewizyjną NBA – może nie być wcale wysokim kontraktem.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.