Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: To już pewne. Tę reprezentację wybrał Joel Embiid!

NBA News: To już pewne. Tę reprezentację wybrał Joel Embiid!

NBA News: To już pewne. Tę reprezentację wybrał Joel Embiid!
Photo by Mitchell Leff/Getty Images

W czwartek ESPN – powołując się na swoje źródła – poinformował, że Joel Embiid, jeden z najlepszych obecnie zawodników NBA, zobowiązał się grać dla drużyny USA na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Ramona Shelburne z „ESPN” na portalu „X” – kiedyś „Twitter” – doniosła, że Embiid w czwartek poinformował dyrektora wykonawczego kadry USA Granta Hilla o swojej decyzji. To było zaledwie kilka dni po cichym spotkaniu, które trwało prawie godzinę w Ft Collins w Kolorado, gdzie Sixers odbywają obóz treningowy.

Źródła podają, że Embiid ostatecznie zdecydował się reprezentować barwy USA, ponieważ chce pomóc kadrze Stanom Zjednoczonym wrócić na szczyt po tym, jak nie udało się jej zdobyć medalu na mistrzostwach świata tego lata.

Przypomnijmy, że Embiid nie grał jeszcze dla żadnej seniorskiej kadry, dlatego nadal mógł wybrać kraj, który będzie reprezentował. W grę wchodziły trzy opcje: Francja (gospodarz IO), USA i Kamerun.

„Embiid, który urodził się w Kamerunie i posiada obywatelstwo francuskie i amerykańskie, znalazł się w centrum intensywnej batalii rekrutacyjnej o to, który kraj będzie reprezentował na igrzyskach olimpijskich. Ostatecznie wybrał USA” – informuje Ramona Shelburne na portalu „X”.