Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Thompson na dłużej w Warriors? Jest wola współpracy

NBA News: Thompson na dłużej w Warriors? Jest wola współpracy

NBA News: Thompson na dłużej w Warriors? Jest wola współpracy

Co prawda Klay Thompson i Golden State Warriors nie przedstawili sobie jeszcze żadnych oficjalnych ofert ani kontrofert w sprawie przedłużenia kontraktu, ale strony chcą dojść do porozumienia – informuje Anthony Slater z The Athletic.

Thompson ma zostać niezastrzeżonym wolnym agentem w 2024 roku, jeśli nie zgodzi się na przedłużenie kontraktu. Żadna ze stron nie spieszy się ws. rozmów na temat nowego kontraktu. Teoretycznie można to zrobić w trakcie sezonu, chociaż media spodziewają się, że znacznie wcześniej padną konkrety w tej sprawie.

Thompson w ostatnim roku obowiązywania kontraktu zarobi w tym sezonie 43,2 miliona dolarów. Nie jest tajemnicą, że Warriors chcą utrzymać swój trzon. Stephen Curry, Andrew Wiggins i Draymond Green mają umowy na kolejne lata.

Warriors chcą utrzymać Thompsona i na nim budować skład. Dodanie Chrisa Paula, którego kontrakt na przyszły sezon o wartości 30 milionów dolarów nie jest gwarantowany, daje im elastyczność pozwalającą zatrzymać Thompsona w zespole.

Media w USA twierdzą, że Thompson jest nadal wartościowy, notując średnio 21,9 punktów na mecz. Trafiał ze skutecznością 41 procent za trzy w zeszłym sezonie, ale po kilku niszczycielskich kontuzjach (ACL i Achilles) nie był już tym samym twórcą strzałów i obrońcą. Czy Warriors i Thompson dojdą do porozumienia ws. nowej umowy?