Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Tego żałuje Marcin Gortat. Duży wywiad Polaka

NBA News: Tego żałuje Marcin Gortat. Duży wywiad Polaka

NBA News: Tego żałuje Marcin Gortat. Duży wywiad Polaka
(Photo by Jonathan Bachman/Getty Images)

Marcin Gortat udzielił dużego wywiadu portalowi hoopshype.com. W nim podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat występów w NBA. Polak zdradził czego najmocniej żałuje. Chodzi o odrzucenie oferty Toronto Raptors – zespołu, który później zdobył mistrzostwo.

W 2019 roku Marcin Gortat rozegrał swój ostatni mecz w NBA. Było to w lutym w barwach Los Angeles Clippers. Okazuje się, że Polak mógł później dołączyć do ekipy Toronto Raptors, ale konsekwentnie odrzucał ich oferty, nastawiając się na grę… w Golden State Warriors. Ci – zdaniem Gortata – oszukali Polaka, bo powtarzali, że chcą gracza na obwód, a nie pod kosz.

– Żałuję, że po zwolnieniu przez Clippers nie przeszedłem do Toronto Raptors. Dzwonili do mnie sześć razy. Mógłbym dziś być nawet mistrzem NBA. Zamiast tego postawiłem na Golden State Warriors, a oni mnie okłamali. Powiedzieli, że nie potrzebują wysokiego gracza i wezmą dodatkowego obrońcę. Później ściągnęli Andrew Boguta z ligi australijskiej. To mnie mocno zabolało – przyznał Gortat w wywiadzie dla hoopshype.com.

Gortat na parkietach NBA spędził 12 sezonów grając w barwach Magic w finale NBA. Był przez wiele lat podporą playoffowego zespołu Washington Wizards. W ostatnim sezonie w barwach Clippers rozegrał 47 spotkań, notując 5 punktów i 5,6 zbiórki na mecz.

– Bycie jednym z dwóch zawodników w historii NBA, który grał w lidze przez tyle lat z numerem 57 w drafcie, to imponujący wynik. Tylko ja i Manu Ginobili mogą pochwalić się takim rezultatem.Wszyscy inni z tym numerem albo grali w lidze przez kilka miesięcy, może rok, albo nigdy im się to nie udało – zaznaczył Gortat.

Polak w ciągu 12 sezonów w NBA zarobił w sumie blisko 94 miliony dolarów.