Chcesz oglądać mecze Bulls, ale nie wiesz jak?
na żywo, ZA DARMO na SUPERBET! 📺🤩

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Wzmocnienia w Chicago? DeRozan może maczać w tym palce!

NBA News: Wzmocnienia w Chicago? DeRozan może maczać w tym palce!

NBA News: Wzmocnienia w Chicago? DeRozan może maczać w tym palce!
Photo by Jeff Haynes/NBAE via Getty Images

W klubach NBA częstą praktyką jest, że zarząd konsultuje się ze swoimi kluczowymi zawodnikami w sprawie ewentualnych ruchów kadrowych. DeMar DeRozan nie należy raczej do zawodników, którzy starają się wpływać na politykę transferową swojego klubu. To może się jednak zmienić. Jak donosi blisko związany z Bulls dziennikarz NBC Sports Chicago, KC Johnson, DeRozan może chcieć zachęcić zarząd do ściągnięcia jego dawnego partnera, Kyle’a Lowry’ego.

„Gdyby to mnie zapytano, czy chcę to zrobić – czy chcę, żeby zarząd to zrobił – to jasne, że ta. Dlaczego nie? To jeden z moich najbliższych przyjaciół, jeden z najmądrzejszych zawodników z jakimi grałem od kiedy jestem w tej lidze.”

– DeMar DeRozan

Kyle Lowry został w ostatnich dniach przetransferowany z Miami Heat do Charlotte Hornets. 38-latek najpewniej nie zagrzeje jednak miejsca w Charlotte – klub chce podjąć próbę jego dalszego transferu, a w przypadku niepowodzenia po prostu zwolnić doświadczonego rozgrywającego.

Mało prawdopodobne jest – albo niemal niemożliwe – żeby Bulls ściągnęli Lowry’ego w wymianie i wzięli na siebie jego 29 milionów dolarów w kontrakcie na obecny sezon. Jeśli jednak Lowry zostanie zwolniony, może być dla Bulls cennym wzmocnieniem z rynku buy-outów.

DeRozan przez przez sześć lat grał z Kylem Lowrym w Toronto Raptors, w międzyczasie mocno się z nim zaprzyjaźniając:

„Wspieram go bardziej jako przyjaciel. Koszykówka trochę schodzi na drugi plan. Nawet minionej nocy po prostu napisałem do niego i zapytałem jak się czuje psychicznie. To jest wszystko, co interesuje mnie w pierwszej kolejności.”

– DeMar DeRozan