NBA News: Szybko rozpoczynamy offseason – Heat na tym skorzystają?

NBA News: Szybko rozpoczynamy offseason – Heat na tym skorzystają?

NBA News: Szybko rozpoczynamy offseason – Heat na tym skorzystają?
(Photo By Winslow Townson/Getty Images)

Nowa umowa zbiorowa wprowadziła drobną modyfikację w przepisach dotyczących negocjowania kontraktów. Drużyny otrzymały pewne ułatwienie.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Zasady dotyczące negocjowania nowych kontraktów w wakacje zawsze były dość rygorystyczne… W teorii, bo tajemnicą poliszynela jest, że zasady te były nagminnie łamane. Zgodnie z przepisami, negocjacje mogły rozpocząć się dopiero 30 czerwca. W tym roku jest nieco inaczej.

Dzięki zapisom zamieszczonym w nowej umowie zbiorowej, kluby NBA mogą wcześniej rozpocząć negocjacje z własnymi zawodnikami – NBA umożliwia to już w pierwszym dniu po zakończeniu Finałów NBA. Na nowe przepisy zwraca uwagę Anthony Chiang z Miami Herald – zauważa on, że nowe przepisy ułatwią offseason ekipie Miami Heat:

„Już pierwszego dnia po Finałach, Heat będą mogli negocjować […] z Haywoodem Highsmithem, Pattym Millsem i Delonem Wrightem. Wszyscy oni będą niezastrzeżonymi wolnymi agentami. Dodatkowo będą mogli negocjować z Jamalem Cainem, Colem Swidlerem i Aldonesem Williamsem, którzy będą zastrzeżonymi wolnymi agentami.

Będą mogli też zacząć rozmowy z graczami, którzy mają opcje gracza w kontraktach i decyzję o nich do podjęcia do 29 czerwca, czyli z Thomasem Bryantem, Calebem Martinem i Kevinem Love.”

– Anthony Chiang, The Miami Herald

Zwłaszcza ostatnia grupa zawodników wymienionych przez Chianga jest ciekawa. W myśl wcześniej obowiązujących przepisów, klub nie mógł negocjować potencjalnej umowy z graczem posiadającym opcję w swoim kontrakcie przed terminem, w którym gracz decyzję o skorzystaniu bądź zrezygnowaniu z opcji musi podjąć.

Obecnie klub może szybciej usiąść do rozmów i dogadać się z graczem co do ewentualnej rezygnacji z opcji i podpisania nowej umowy, bądź wejścia w opcje i późniejszego podpisania przedłużenia – opcji jest wiele.

Wśród zawodników, którzy mają jeszcze do podjęcia decyzję o opcji w kontrakcie na przyszły sezon, znajdują się m. in. LeBron James, Paul George, OG Anunoby, czy D’Angelo Russell.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.