NBA News: Szokujące słowa trenera Lakers – ostro krytykuje zawodnika!

NBA News: Szokujące słowa trenera Lakers – ostro krytykuje zawodnika!

NBA News: Szokujące słowa trenera Lakers – ostro krytykuje zawodnika!
(Photo by Rocky Widner/NBAE via Getty Images)

Los Angeles Lakers odpadli z playoffowej rywalizacji po przegranej wynikiem 1-4 serii z Denver Nuggets. Pozycja trenera Jeziorowców, Darvina Hama, jest mocno kwestionowana. Szkoleniowiec zabrał głos i… Są kontrowersje.

Trener Darvin Ham w trakcie konferencji prasowej zamykającej sezon odniósł się do słów krytyki, które spotykają go za prowadzenie zespołu w tej serii. Nie krył frustracji związanej z faktem, że – jak sam twierdzi – nie wszystkie czynniki były od niego zależne:

„Było niebywale wymagająco. Wszyscy wypadali i wracali do składu. Byłem krytykowany za brak konsekwentnej rotacji graczy, podczas gdy nie miałem przez cały czas zdrowego składu. To mnie frustruje – a kocham tę pracę, kocham presję która się z nią wiąże. Zawsze byłem spokojny w środku chaosu… Ale zdrowy rozsądek zdaje się podpowiadać, że w przypadku mojej pracy rozwiązaniem jest ucieczka przez okno.”

– trener Darvin Ham

Trener Ham nie gryzł się w język i wskazywał konkretnych winowajców wśród zawodników. Kiedy zobaczyłem ten cytat, musiałem trzy razy sprawdzić, czy nie jest to jeden z popularnych w ostatnim czasie fake’ów, stworzony na potrzeby żartu. Otóż nie – trener Darvin Ham w ostrych słowach skrytykował jednego ze swoich graczy:

„To niesamowite, jak ludzie po prostu pomijają kluczową część, jaką jest posiadanie ciągłości rotacji, która zależy od zdrowia i indywidualnych występów. Jeśli prowadzisz zespół i jeden z twoich graczy pierwszej piątki przez 10 meczów z rzędu jest obsrany [shitting the bed – tłum. red.], to co możesz zrobić?”

– trener Darvin Ham

Mowa oczywiście o D’Angelo Russellu – rozgrywającym pierwszej piątki, który z pięciu meczów Playoffowych, rozegrał dwa dobre i trzy bardzo słabe. Te 10 meczów z rzędu to wic oczywista przesada – w dwóch z meczów z Nuggets Russell trafiał po 7/11 i 4/8 za trzy. W pozostałych trafiał jednak 1/9, 0/6 i 2/10, rzeczywiście nie ułatwiając Lakers wygrywania.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.