Liga NBA wystartowała! 🏀🎉
Oglądaj ją za darmo na SUPERBET!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Szczere wyznanie Irvinga. „Najlepsza decyzja w moim życiu”

NBA News: Szczere wyznanie Irvinga. „Najlepsza decyzja w moim życiu”

NBA News: Szczere wyznanie Irvinga. „Najlepsza decyzja w moim życiu”
(Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Przed swoim pierwszym meczem przeciwko swojej byłej drużynie koszykarz Dallas Mavericks, Kyrie Irving, zdradził, że nawet przez moment nie żałował decyzji o opuszczeniu Brooklyn Nets.

– Nigdy nie byłem w złych stosunkach z organizacją – tak swoją wypowiedź zaczął Kyrie Irving, który w lutym 2023 roku poprosił o wymianę z Brooklyn Nets. Po kilku dniach gwiazdor trafił do Dallas Mavericks, gdzie miał stworzyć superduet z Luką Donciciem. Nie wyszło i w minionym sezonie ekipa z Teksasu nawet nie zakwalifikowała się do fazy play-off.

Irving dodał, że jest zadowolony z rozwoju sytuacji. Powtórzył, że nie ma problemu z Nets jako zespołem, ale jest szczęśliwy, że może grać w Mavericks.

– Dla mnie poproszenie o wymianę było najlepszą decyzją w karierze. Wiedziałem, że potrzebuję spokoju ducha – powiedział Irving.

– Po prostu myślę, że jak zwykle było dużo chaosu i hałasu ze strony mediów. Nie zamierzam was winić ani nic, ale nikt tak naprawdę nie wiedział, co działo się za kulisami. Jestem pewien, że ludzie mają swoje źródła, z których mogą dowiedzieć się, co się działo i co naprawdę się wydarzyło – po chwili dorzucił.

Dallas w nocy z piątku na sobotę pokonali u siebie Brooklyn Nets 125:120. Irving zakończył mecz z 17 pkt, 7 zbiórkami i 6 asystami.