Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Steve Kerr ma problem bogactwa? „Mamy sześciu starterów”

NBA News: Steve Kerr ma problem bogactwa? „Mamy sześciu starterów”

NBA News: Steve Kerr ma problem bogactwa? „Mamy sześciu starterów”
Photo by Jim Poorten/NBAE via Getty Images

Po dołączeniu Chrisa Paula w okresie letnim, Golden State Warriors mają w składzie wielu jakościowych zawodników. Sęk w tym, że nie wszyscy znajdą miejsce w pierwszej piątce. Czy Steve Kerr będzie umiał tym zarządzić?

„Jak Chris Paul będzie pasował do składu? Czy przyszły członek Hall of Fame będzie usatysfakcjonowany oczekiwaną rolą, wchodząc z ławki rezerwowych?” – takie pytania zadają amerykańscy dziennikarze.

Główny trener Warriors Steve Kerr poruszył ten temat w poniedziałek podczas rozmowy z dziennikarzami przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego. Nie jest pewien, jak Paul będzie pasował do składu. Planuje jednak dowiedzieć się podczas zgrupowania i jest pewien, że jego dodanie wróży sukces drużynie.

– W zasadzie mamy sześciu starterów, tak jak na to patrzę. Jednak w danym meczu może być pięciu graczy w pierwszej piątce – zaznaczył Steve Kerr.

Tych sześciu „starterów” to Paul, Stephen Curry, Klay Thompson, Andrew Wiggins, Draymond Green i Kevon Looney. Pięciu ostatnich zdobyło mistrzostwo w 2022 roku, a Curry, Thompson i Green mają w swojej kolekcji cztery tytuły NBA. Looney był członkiem trzech z nich.

Kerr powiedział, że na obozie przygotowawczym przeanalizuje różne kombinacje składów, aby dowiedzieć się, który z wariantów najlepiej zadziała.

– Jeśli to ma się udać, wszyscy muszą to zaakceptować, niezależnie od tego, kto zaczyna, a kto nie. To zadziała tylko wtedy, gdy cały zespół się zgodzi. Dobrze znam tych gości. Znam pięciu z nich naprawdę dobrze i coraz bardziej poznaję Chrisa. Jedno, co wiem o nich wszystkich, to fakt, że ponad wszystko chcą wygrać – przyznał.