Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Transfer! Damian Lillard w Milwaukee Bucks!

NBA News: Transfer! Damian Lillard w Milwaukee Bucks!

NBA News: Transfer! Damian Lillard w Milwaukee Bucks!
Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Stało się! Transfer Damiana Lillarda w końcu doszedł do skutku. Co ciekawe, nie trafia on do Miami Heat, ani Toronto Raprors, czyli klubów, które wymieniało się w kontekście Damiana. Jak donosi Shama Charania z TheAthletic, Damian Lillard trafia w ramach trójstronnej wymiany do Milwaukee Bucks:

Bucks: Damian Lillard

Blazers: Deandre Ayton / Jrue Holiday / Toumani Camara / 2-rund. Puck 2029 (od Bucks) / zamiana picków 2028 i 2030 (z Bucks)

Suns: Jusuf Nurkic / Nassir Little / Keon Johnson / Grayson Allen

Przypomnijmy: Po wielu latach bez sukcesów w Portland, lider zespołu – Damian Lillard – stracił cierpliwość i na początku lipca oficjalnie poprosił klub o transfer. Początkowe doniesienia sugerowały, że zawodnik zainteresowany jest tylko grą dla Miami Heat. Ostatecznie jednak klub z Florydy nie był w stanie zaoferować Blazers paczki, która przekonałaby ich do transferu – a to wciąż przecież do klubu należała ostateczna decyzja.

Lillard ma prawo być jednak zadowolony. Trafia do klubu, który na papierze da mu znacznie większe szanse na walkę o mistrzostwo niż Blazers. W Milwaukee zastąpi Jrue Holiday’a, którego Bucks zmuszeni byli oddać w zamian. Najpewniej jednak nie zagrzeje on miejsca w Portland. Według doniesień m. in. Kevina O’Connora, Blazers nie są zainteresowani tym, by zostawić Holiday’a w składzie – wolą zostawić więcej minut dla młodych Scoota Hendersona, Shaedona Sharpe’a, czy Anfernee Simonsa. Wstępnie zainteresowani pozyskaniem Holiday’a z Blazers mają być Philadelphia 76ers.