superbet logo
wchodzę!
NBA News: Spurs wygrywają, Popovich chwali Sochana

(Photo by Steph Chambers/Getty Images)

San Antonio Spurs po raz drugi w tym sezonie wygrali dwa mecze z rzędu. Na własnym parkiecie z łatwością uporali się z Charlotte Hornets 135:99. Trener Gregg Popovich na konferencji prasowej chwalił Jeremy’ego Sochana, jedynego Polaka na parkietach NBA.

Najważniejszym wydarzeniem meczu Spurs – Hornets był powrót do gry LaMelo Balla, który zagrał po raz pierwszy od listopada. Koszykarz w ostatnich tygodniach zmagał się z urazem stawu skokowego. Lider Hornets w 27 minut zdobył 28 punktów, miał też pięć asyst, pięć przechwytów. Na niewiele to się jednak zdało. To Spurs dominowali w tym meczu, pewnie wygrywając 135:99.

Gwiazdą gospodarzy był oczywiście Francuz Victor Wembanyama, który zdobył 26 punktów i 11 zbiórek w zaledwie… 20 minut! Kapitalny wynik.

Kilka dobrych słów trzeba powiedzieć o Jeremym Sochanie, który notuje lepszy okres w NBA. W 26 minut zanotował 13 punktów, sześć zbiórek, cztery asysty, dwa przechwyty i blok. Miał też najwyższy wskaźnik „plus/minus” w zespole (+35).

Po meczu trener Popovich pochwalił Sochana.

– Czerpie przyjemność z gry w defensywie. Jego zasięg naprawdę mu w tym pomaga. Uczy się, jak wyprzedzać przeciwników i wykorzystywać swoje warunki fizyczne. Gra w obronie mądrzej niż na początku sezonu – mówił o Sochanie.

Spurs z bilansem 7:30 zajmują ostatnie 15. miejsce w Konferencji Zachodniej.