Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Sochan o byciu rozgrywającym: to trudny proces

NBA News: Sochan o byciu rozgrywającym: to trudny proces

NBA News: Sochan o byciu rozgrywającym: to trudny proces
(Photo by Mike Christy/Getty Images)

San Antonio Spurs mają za sobą dwa zwycięstwa na bardzo trudnym terenie w Phoenix. Ważną rolę w tych meczach odegrał Jeremy Sochan, który cały czas uczy się gry na pozycji rozgrywającego. Polak nie ukrywa, że to trudny proces, ale mocno wierzy w trenera Gregga Popovicha.

– Jesteśmy młodym zespołem, ale mamy legendarny sztab szkoleniowy, który nam pomaga. Chcemy być w takich sytuacjach, chcemy wygrywać. To motywuje nas do zachowania spokoju – przyznał Jeremy Sochan po zwycięskim meczu z San Antonio Spurs 132:121.

– Weszliśmy w sezon z nastawieniem, że chcemy zrobić wszystko, co jest w naszej mocy. Musisz zachować spokój. Wiem, że trener Popovich mówi wam o tym często, ale dojrzałość jest bardzo trafnym punktem – dodał.

Polak spędził na parkiecie 26 minut i otarł się o double-double. Rzucił 14 oczek, zebrał pięć piłek i zanotował dziewięć asyst. Miał też blok, stratę i cztery faule. 20-latek trafił 7 na 13 oddanych rzutów z gry.

Dziewięć asyst to rekord w karierze Sochana (do tej pory najwięcej miał ich 6). Warto dodać, że 20-latek dopiero co rozpoczął grę na pozycji rozgrywającego. Dopasowanie się do nowej roli jest dla niego wyzwaniem.

– Ten proces jest trudny. Czasami tracisz pewność siebie, ale koniec końców chcę to robić. Będę dawać z siebie wszystko w tej roli. Moi koledzy z zespołu i sztab szkoleniowy we mnie wierzą. Zrobię to, co będzie najlepsze dla mnie i dla drużyny. Jeżeli to jest pozycja, na której będę grał, to dam z siebie wszystko – zaznaczył Polak.