Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Sixers ukarani grzywną! Chodzi o Embiida

NBA News: Sixers ukarani grzywną! Chodzi o Embiida

NBA News: Sixers ukarani grzywną! Chodzi o Embiida

Szefostwo Sixers zostało ukarane grzywną w wysokości 75 000 dolarów za pozostawienie Joela Embiida poza raportem kontuzji przed meczem z Denver Nuggets. Nawet trener rywali domagał się śledztwa w tej sprawie. Liga na poważnie zajęła się tym tematem.

– Nie wiem jak można przejść od bycia aktywnym, dostępnym, do bycia poza grą. I jestem pewien, że liga dołoży należytej staranności, by to zbadać, ponieważ nie jest to mile widziane – powiedział trener Michael Malone.

Przypomnijmy, że Embiid nie został w ogóle wymieniony w przedmeczowym raporcie z kontuzjami, nawet jako prawdopodobny lub wątpliwy, ale Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował, że center 76ers wypadł z powodu bólu kolana. Malone zażartował, że „Woj do mnie zadzwonił”, gdy zapytano go kiedy i jak się o tym dowiedział.

Trener Nuggets liczył, że liga przyjrzy się tej sprawie i przeprowadzi śledztwo. Tak też się stało.

„Embiid został wycofany z meczu przeciwko Nuggets zaledwie kilka minut przed rozpoczęciem rywalizacji. 76ers zostali za to ukarani grzywną w wysokości 75 000 dolarów” – czytamy w raporcie.

Liga ogłosiła, że 76ers zostali ukarani grzywną za brak prawidłowego zgłoszenia kontuzji Embiida w terminie określonym przez zasady rywalizacji.

NBA Player Participation Policy nie zostało naruszone, jak zauważa liga, ponieważ była to uzasadniona kontuzja.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, przyznając grzywnę, liga wzięła pod uwagę wcześniejszą historię kar nałożonych na drużynę za naruszenie zasad zgłaszania kontuzji.

Niewiarygodne jest to, że Kameruńczyk po raz ostatni w meczu w Ball Arena wystąpił… 8 listopada 2019 roku. Jeśli Nuggets i 76ers nie zmierzą się ze sobą w finałach NBA, kolejna szansa pojawi się dopiero w sezonie 2024/2025.