Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Siakam rozmawiał z Haliburtonem. Zostanie w Pacers na dłużej?

NBA News: Siakam rozmawiał z Haliburtonem. Zostanie w Pacers na dłużej?

NBA News: Siakam rozmawiał z Haliburtonem. Zostanie w Pacers na dłużej?
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Według dziennikarza ESPN, Adriana Wojnarowskiego, Pascal Siakam rozmawiał z Tyresem Haliburtonem na temat dołączenia do grona pretendentów do wygrania Konferencji Wschodniej przed ogłoszonej transakcji na linii Pacers – Raptors. Okazuje się, że gracz może zostać w nowym klubie na dłużej!

Zdaniem Wojnarowskiego, Raptors mieli poważne obawy, że Siakam latem opuści zespół i podpisze – w ramach wolnej agentury – kontrakt z innym zespołem – np. Indianą Pacers, która może mu zaoferować kontrakt (dużo przestrzeni w salary-cap).

W środę doszło do dużej transakcji w NBA. Siakam poszedł do Pacers, w drugą stronę powędrowały picki w drafcie i Bruce Brown Jr.

„Pascal Siakam jest dokładnie tym, czego potrzebuje zespół Pacers: dynamiczny skrzydłowy, który może bronić czterech pozycji, dwukrotny All-Star, który odegrał znaczącą rolę w mistrzowskiej drużynie w Toronto” – powiedział Wojnarowski.

Jednocześnie Pacers zachowują pewną elastyczność w zakresie górnego pułapu wynagrodzeń i podobno czują się pewnie, jeśli chodzi o podpisanie nowego kontraktu Siakamem po sezonie 2023–24.

„Siakam rozmawiał o tym procesie z Tyresem Haliburtonem i Pacers wiedzieli, jak bardzo chciał grać w klubie. Siakam nie może się doczekać, by porozmawiać o przedłużeniu kontraktu z Indianą tego lata” – zaznaczył dziennikarz.