Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Robinson zakończy sezon?! Knicks składają wniosek

NBA News: Robinson zakończy sezon?! Knicks składają wniosek

NBA News: Robinson zakończy sezon?! Knicks składają wniosek

Shams Charania z The Athletic donosi, że drużyna Knicks złożyła wniosek „Disabled Player Exception” w wysokości 7,8 miliona dolarów, ponieważ uznano, że Mitchell Robinson zakończy przedwcześnie sezon z powodu kontuzji kostki.

Już pierwsze wzmianki o kontuzji były poważnym ciosem dla Knicks, ale przynajmniej mieli nadzieję, że w pewnym momencie odzyskają środkowego. Teraz prawdopodobnie tak nie będzie.

Pierwsze wzmianki mówiły o tym, że okres rekonwalescencji wyniesie 8–10 tygodni. Osiem tygodni oznaczałoby, że w lutym koszykarz przeszedłby ponowne badania, z szansą powrotu na boisko w okolicach marca.

Robinson, z którym Knicks podpisali kontrakt zeszłego lata (cztery lata: 60 milionów dolarów), prowadził w lidze z 5,3 zbiórkami w ofensywie na mecz. Nie ma co ukrywać, że obrona Knicks również bardzo ucierpi na kontuzji Robinsona, który jest dobry w roli gracza, który chroni obręcz.

Jego miejsce w piątce zajął Isaiah Hartenstein. Będzie tak przynajmniej do czasu powrotu Simsa (1-2 tygodnie, kostka) i być może wtedy Knicks wyjdą na rynek po innego środkowego.

Hartenstein pod wieloma względami gra bardziej ofensywnie niż Robinson, ale ma duże problemy na ofensywnej zbiórce.

Okazuje się, że Andre Drummond może być celem transferowym Knicks. Drummond w Bulls obecnie notuje średnio 6,8 zbiórek na mecz, w tym 2,9 w ataku.