NBA News: Rewolucja w Clippers! Nowe logo, nowe stroje, nowa tożsamość!

NBA News: Rewolucja w Clippers! Nowe logo, nowe stroje, nowa tożsamość!

NBA News: Rewolucja w Clippers! Nowe logo, nowe stroje, nowa tożsamość!

Przed Los Angeles Clippers duża rewolucja! Jak wiemy już od dłuższego czasu, przyszły sezon będzie przełomowy w historii organizacji. Po raz pierwszy od 1999 przestaną dzielić halę z lokalnymi rywalami, Los Angeles Lakers. Clippers bowiem planują przyszły sezon rozpocząć już na nowo wybudowanej hali Inuit Dome, której otwarcie ma odbyć się we wrześniu tego roku.

To jednak nie koniec zmian. Wraz z przeniesieniem na nowy obiekt, Clippers zapowiadają całkowity rebranding. Poznaliśmy nie tylko nowe stroje, w których zespół zagra w przyszłym sezonie, ale także nowe logo klubu.

Zacznijmy od strojów. Clippers zostają przy swoich barwach – bieli, czerwieni, oraz granacie. Uniformy są proste, jednak font ma zupełnie inny charakter niż obecny, jest bardziej miękki. Może się podobać:

Znacznie większą zmianą jest jednak logotyp… No cóż, nie będę się powstrzymywał przed własną opinią: Wygląda jak logo jakiegoś snobistycznego klubu jachtowego. Nie widzę w nim za grosz charakteru. Jeśli macie inne zdanie, podzielcie się nim w komentarzach:

Mamy tu do czynienia z zestawem aż sześciu logotypow, których klub będzie najpewniej używał naprzemiennie, zależnie od kontekstu i danej sytuacji. Statek znajdujący się w logo nawiązuje do nazwy „Clippers”, która w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu kliper, czyli rodzaj żaglowca. Literka „N” w słowie „Los Angeles” znajduje się na górze logo, przywodząc na myśl kompas, który w nowej hali faktycznie będzie skierowany w stronę północy:

Dotychczasowe logo Clippers było używane od 2015 roku i zastąpiło ono klasyczne, czerwono-niebeskie logo kojarzone z erą Lob City; Chrisem Paulem i Blakiem Griffinem. Wówczas klub zmienił identyfikację wizualną na bardziej współczesną: prostszą, modernistyczną. Wówczas też coraz chętniej zaczęto sięgać po czarne stroje, które obecnie całkowicie wyparły klasyczne, czerwone uniformy.

superbet logo ZALOGUJ SIĘ I OGLĄDAJ CLIPPERS ZA DARMO! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.