Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Milwaukee Bucks zwalniają trenera! Powód?

NBA News: Milwaukee Bucks zwalniają trenera! Powód?

NBA News: Milwaukee Bucks zwalniają trenera! Powód?
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Szokujące doniesienia docierają do nas w ten wtorkowy wieczór. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Milwaukee Bucks podjęli decyzję o zwolnieniu swojego głównego szkoleniowca, Adriana Griffina.

Posadę tymczasowego trenera Bucks obejmie dotychczasowy asystent, Joe Prunty. Klub zamierza poszukać zastępcy w osobie szkoleniowca z większym doświadczeniem niż Griffin (był to jego pierwszy sezon w roli głównego szkoleniowca). Jednym z głównych kandydatów ma być – według Wojnarowskiego – Doc Rivers.

Dlaczego jest to duże zaskoczenie? Przede wszystkim Bucks zajmują wysokie, 2. miejsce w konferencji wschodniej z nieco może sporą stratą do prowadzących Celtics (3,5 meczu), ale mimo wszystko przecież bardzo wysoko. Co więcej, Griffin został dopiero co zatrudniony. Stery w Bucks objął w minione wakacje, zastępując wieloletniego trenera Milwaukee Mike’a Budenholzera.

Jaki jest powód takiej zaskakującej decyzji?

Tego oficjalnie oczywiście nie wiemy. Możemy się jednak domyślać, że zarząd nie był zadowolony z tego, jak wygląda gra zespołu z duetem Giannis-Lillard. Sprowadzony również minionego lata Damian Lillard ma już 33 lata, więc czasu na wygrywanie nie ma tak wiele. Zarząd mógł uznać, że gra pod dowództwem Griffina nie rokuje.

Co więcej, od początku zauważyć można było problemy z atmosferą w sztabie. Po zaledwie kilku miesiącach pracy jako asystent Griffina, z pracy zrezygnował jakiś czas temu doświadczony Terry Stotts. Powodem miała być kłótnia z trenerem Griffinem.