Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Popovich chwali Sochana za pracę na LeBronie

NBA News: Popovich chwali Sochana za pracę na LeBronie

NBA News: Popovich chwali Sochana za pracę na LeBronie
(Photo by Ronald Cortes/Getty Images)

San Antonio Spurs w końcu przełamali fatalną passę porażek. Podopieczni Gregga Popovicha pokonali u siebie osłabionych Los Angeles Lakers 129:115. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Jeremy Sochan, którego doświadczony szkoleniowiec chwali za pracę na LeBronie Jamesie.

Gwiazdor Los Angeles Lakers zdobył co prawda 23 punkty, do których dodał siedem zbiórek i 14 asyst, ale trafił tylko 7 na 17 oddanych rzutów z gry. 38-latka – przez dużą część meczu – pilnował Polak Jeremy Sochan. Jak wyliczył Ty Jäger z AirAlamo, w czasie, w którym Sochan krył LeBrona, ten odnotował skuteczność 0/5 z gry i nie zaliczył żadnej asysty:

– Dał z siebie wszystko. Wykonał świetną pracę w obronie przeciwko LeBronowi. Zmuszał go do różnych decyzji i znacząco utrudniał mu grę. Nie da się go zatrzymać, ale Jeremy podjął wyzwanie i się z niego wywiązał – powiedział Gregg Popovich.

Warto dodać, że przy nazwisku Jamesa wskaźnik „+/-” wyniósł -28, z kolei Sochan miał ten wskaźnik na poziomie +21, co było najlepszym wynikiem w drużynie.

Jeremy Sochan zdobył 11 punktów, miał osiem zbiórek, dwie asysty, przechwyt i blok.

– Graliśmy dziś dobrze w obronie. Widać poprawę. Oczywiście też trafialiśmy i to było ważne, ale nie jest łatwo uzyskać 20 punktów przewagi przeciwko drużynie, w której gra LeBron James – przyznał Gregg Popovich.

Spurs z bilansem 4:20 zajmują 15. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Mniej zwycięstw w lidze ma tylko jedna drużyna: Detroit Pistons.