Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Poole wymieniony z Warriors. Tego dowiedział się o sobie

NBA News: Poole wymieniony z Warriors. Tego dowiedział się o sobie

NBA News: Poole wymieniony z Warriors. Tego dowiedział się o sobie
Photo by John McDonnell/The Washington Post via Getty Images

Jordan Poole pod koniec czerwca – dość niespodziewanie – opuścił szeregi Golden State Warriors. Zawodnik – w ramach wymiany za Chrisa Paula – trafił do Washington Wizards. W ostatnich dniach opowiedział, jak z jego perspektywy wyglądała ta transakcja i czego nauczył się podczas pobytu w mistrzowskiej drużyny Warriors.

– Oczywiście odporność. Podoba mi się, jaki zrobiłem progres w tym elemencie. Możliwość wykorzystania teraz w Wizards wszystkiego, czego nauczyłem się od podstaw w Warriors, jest dla mnie ekscytującym procesem. Chcę zobaczyć, jak sprawdzę się w tej wyjątkowej sytuacji w Waszyngtonie – powiedział dziennikarzom podczas media-day.

Poole był zmiennikiem Curry’ego przez cztery sezony. Niewielu graczy może porównać swoją grę do supergwiazdy Warriors, ale ofensywne popisy Poole’a czasami odzwierciedlały zagrania Curry’ego. To właśnie przyniosło mu przedłużenie kontraktu o cztery lata za 125 milionów dolarów (podpisał jesienią ubiegłego roku).

Teraz Poole przenosi do Waszyngtonu lekcje, których nauczył się od Curry’ego i jego kolegów z Warriors zarówno na parkiecie, jak i poza nim.

– To naprawdę fajna sytuacja, ponieważ czuję, że się sporo nauczyłem podczas pobytu w Warriors. Zadawałem wiele pytań, aby przygotować się na tę chwilę. Mamy też chłopaków w szatni, którzy również są na to gotowi – dodał.

Poole, który przez ostatnie sezony był mocną opcją ofensywną z ławki Golden State Warriors, teraz buduje trzon Wizards wraz z Kylem Kuzmą, Tyusem Jonesem i całą plejadą młodych graczy.

W tym sezonie Warriors i Wizards zmierzą się ze sobą dwa razy – 22 grudnia w Chase Center i 27 lutego w Waszyngtonie. Będzie wiele rozmów na temat powrotu Poole’a, a internet będzie przygotowywał się na ewentualny spór między nim a Greenem.