NBA News: Plany Lakers wobec LeBrona: Jaki scenariusz dla Jamesa?

NBA News: Plany Lakers wobec LeBrona: Jaki scenariusz dla Jamesa?

NBA News: Plany Lakers wobec LeBrona: Jaki scenariusz dla Jamesa?
(Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images)

LeBronowi Jamesowi został ostatni rok kontraktu z Los Angeles Lakers. W 2025 roku może zostać wolnym agentem… Chyba, że zrezygnuje z opcji na ten sezon, lub – co wydaje się bardziej prawdopodobne – uż teraz podpisze nową umowę z Lakers.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Dave McMenamin z ESPN, powołując się na swoje źródła, podaje, że po stronie klubu motywacja jest jasna: Lakers chcą zatrzymać Jamesa za wszelką cenę:

„Lakers zamierzają zachować LeBrona Jamesa na każdych warunkach, jakich będzie oczekiwał – czy będzie to roczna, dwuletnia, czy trzyletnia umowa, cokolwiek. Bardzo chcieliby kontynuować przygodę z LeBronem tak długo, aż zrezygnuje on z grania – jak długo by to nie było.”

– Dave McMenamin

Przypomnijmy – LeBron James nie może podpisac umowy dłużej niż 3-letniej z powodu funkcjonowania tzw. 'over-38 rule’. Zgodnie z ta zasadą, zawodnicy po ukończeniu 38. roku życia nie mogą być na umowie trwającej 4-lata. Nawet w sytuacji, gdy podpisali ją przed dniem 38. urodzin.

LeBron James, który w grudniu skończył już 39 wiosen, wciąż jest liderem zespołu Lakers razem z młodszym Anthonym Davisem. W minionym sezonie obecność Jamesa na parkiecie sprawiała, że zespół był lepszy o 9,8 punktu w przeliczeniu na 100 posiadań. Chęć zatrzymania Jamesa jest też jednak – może nawet przede wszystkim – motywowana biznesową stroną ligi NBA. LeBron wciąż znajduje się w ligowym TOP3 pod względem sprzedaży koszulek, a Lakers mocno zyskują marketingowo na jego obecności.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.