NBA News: Valanciunas odejdzie z Pelicans, zmiany w klubie – kto do transferu?

NBA News: Valanciunas odejdzie z Pelicans, zmiany w klubie – kto do transferu?

NBA News: Valanciunas odejdzie z Pelicans, zmiany w klubie – kto do transferu?
(Photo by Cooper Neill/Getty Images)

Coraz więcej pojawia się doniesień o tym, że New Orleans Pelicans czeka w wakacje gruntowna przebudowa. Z owymi informacjami przychodzi Michael Scotto z HoopsHype.


Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.


Według doniesień Michaela Scotto, którymi podzielił się w trakcie podcastu HoopsHype, Jona Valanciunas nie wróci już do składu New Orleans Pelicans. Umowa litewskiego środkowego skończyła się wraz z minionym sezonem, a klub nie jest rzekomo zainteresowany rozmową o ewentualnej nowej umowie.

Scotto zwraca uwagę na fakt, że Valanciunas nie jest zawodnikiem dobrze pasującym do założeń taktycznych i obecnej rotacji Pelicans:

„Valanciunas dzielił w tym sezonie minuty centra z Larrym Nancem Jr. i często siedział na ławce w końcówkach meczów. Kiedy Zion jest zdrowy i gra, Valanciunas zabiera miejsce w polu 3 sekund, zabiera mu możliwości ataku obręczy.”

– Michael Scotto, HoopsHype

Oprócz Valanciunasa, za którego Pelicans będą musieli znaleźć zastępstwo, na wylocie mogą być też inni zawodnicy. Od kilku dni mówi się o tym, że klub spróbuje poszukać transferu m. in. dla Brandona Ingrama.

Przypomnijmy słowa managera Pelicans, Davida Griffina, z konferencji prasowej zamykającej sezon:

„W przeszłości zawsze skupialiśmy się na ciągłości; nasze podejście było takie: Zobaczmy w końcu ten skład w pełni zdrowia. Myślę, że widzieliśmy już wystarczająco. Chcę być naprawdę bezpośredni: To nie będzie lato pod znakiem samozadowolenia. Czas stać się lepszym.”

– manager David Griffin
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.