NBA News: Orlando zachowuje graczy – duża kasa dla niepewnego zawodnika…

NBA News: Orlando zachowuje graczy – duża kasa dla niepewnego zawodnika…

NBA News: Orlando zachowuje graczy – duża kasa dla niepewnego zawodnika…
Photo by Mike Ehrmann/Getty Images

Jak informuje Adrian Wojnarowski z ESPN, Orlando Magic dogadali się na nowy kontrakt ze swoim wybitnym obrońcą, Jonathanem Isaaciem.

26-letni Jonathan Isaac ma za sobą całkiem udany sezon, którym wywalczył sobie nową umowę od Orlando Magic. Za swoje wybitne defensywne umiejętności, które prezentował na boisku, otrzyma 84 miliony dolarów na kolejne 3 lata. Biorąc pod uwagę skalę talentu Isaaca, nie jest to wcale dużo. Biorąc jednak pod uwagę jego zdrowie…

Nie poznaliśmy jeszcze żadnych informacji dotyczących szczegółów tej umowy – czy jest w pełni gwarantowana, albo czy ma jakieś restrykcje dotyczące minimalnej liczby rozegranych spotkań. Należy jednak zakładać, że tego rodzaju zapisy się w niej znajdują. Przypomnijmy bowiem – w przeciągu już 7 sezonów w NBA, Isaac rozegrał łącznie zaledwie 205 meczów. To tylko niespełna 36% wszystkich możliwych do rozegrania spotkań.

Isaac od lat zmaga się z nawracającymi urazami kolan oraz kostek. Opuścił całe dwa sezony w latach 2020-2022 z powodu kontuzji ACLa. Nie ulega jednak wątpliwości, że jego defensywny talent stoi na wybitnym poziomie, czego próbkę dał w zeszłym sezonie. Mierzący 208 cm wzrostu Isaac, przy kapitalnym zasięgu ramion, notował średnio 6,8 punktu, 4,5 zbiórki, 0,7 przechwytu i 1,2 bloku na mecz, spędzając na parkiecie po 15 minut. Co znamienne, z nim na boisku Magic byli aż o 12,7 punktu na 100 posiadań lepsi, co jest kapitalnym wskaźnikiem.

Jeśli będzie w stanie grać więcej, będzie wspaniałym elementem rotacji na pozycjach 4-5.

Oprócz Isaaca, Magic zatrzymali także Mo Wagnera, z którego opcji w kontrakcie wcześniej zrezygnowali. Zrobili to jednak – jak się okazało – tylko po to, by podpisać nową umowę. Za kolejne 2 lata niemiecki center zarobi 22 miliony dolarów. Isaac i Wagner dołączają więc do Gary’ego Harrisa i Gogi Bitadze jako gracze, których Magic zatrzymali w składzie. Jak do tej pory ich jedynym wzmocnieniem jest pozyskanie Kentaviousa Caldwell-Pope’a.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.