NBA News: OKC zainteresowani graczem Bulls – transfer, czy podpis?

NBA News: OKC zainteresowani graczem Bulls – transfer, czy podpis?

NBA News: OKC zainteresowani graczem Bulls – transfer, czy podpis?
(Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Jak donosi Darnell Mayberrry z The Athleric, Oklahoma City Thunder poszukają tego lata wzmocnień. Na ich celowniku znajduje się młody skrzydłowy Bulls, Patrick Williams.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Niespełna 23-letni Patrick Williams rozegrał już czwarty, ostatni sezon debiutanckiego kontraktu i w te wakacje zostanie zastrzeżonym wolnym agentem. Oznacza to, że Chicago Bulls będą mieli prawo wyrównać każdą ofertę, jaką Williams otrzyma na rynku wolnych agentów.

Thunder, jako zespół zbudowany w dużej mierze z zawodników na niskich, debiutanckich umowach, będą mieli tego lata sporo przestrzeni w salary cap – szacuje się, że będą mogli wydać nawet około 20 milionów dolarów.

Fakt, że Bulls mają opcję wyrównania każdej umowy sprawia, że najbardziej prawdopodobny zdaje się scenariusz sign’n’trade. Oznaczałoby to, że Bulls podpiszą umowę ze swoim dotychczasowym graczem, natychmiast dokonując jego wymiany. Pozwoliłoby to klubowi nie stracić młodego gracza za darmo.

Williams rozegrał w minionym sezonie tylko 43 mecze z powodu kontuzji stopy. Kiedy jednak grał, wyglądał obiecująco – notował średnio 10 punktów i 3,9 zbiórki przez około 27 minut spędzanych na parkiecie. Nie są to liczby powalające, ale Pat Williams cieszył oko przede wszystkim dobrą defensywą przy skuteczności na poziomie 40% za trzy.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.